Odpověď na dotaz

Iva O.:

Dobrý den. Uvažuji o koupi čističe vzduchu s ionizátorem (jeden z řady Avair). Jsem alergik a astmatik. Každý den užívám spoustu pilulek a inhalátorů, kašlu, chodím na injekce na alergologii a téměř každý den musím užívat kapky do nosu, protože trpím pocitem stále zacpaného nosu (budí mě i v noci). Z těchto důvodů uvažuji i koupi čističky vzduchu a ráda bych se zeptala na názor "odborníka", jestli je taková investice dobrá (opravdu "dobré" přístroje nejsou nijak levné, od cca 6.000 Kč výše). Nechtěla bych kupovat přístroj jen proto, že obchodník se bude snažit prodat za každou cenu, ale za cenu toho, že pomůže i mému zdravotnímu stavu. Prosím, je koupě takového přístroje výhodná? Opravdu to "funguje"? Co mohou být nevýhody koupě? Předem velmi děkuji za odpověď a srdečně zdravím. Iva

Odpověď:
ProAlergiky.cz

Dobrý den paní Ivo,
čistička je vhodná pro alergiky na vzdušné alergeny (pyl, zvířecí alergeny...), astmatiky. Musíte si uvědomit, že se jedná o produkt, který Vám upravuje interiér.
Čistička je pro Vás vhodná určitě, jen je potřeba vědět, že čistička Vám alergii nevyléčí. Tím chci říct, že někdo si pořídí čističku, k tomu 2 psy, kočku a ještě vesele kouří. Pak píše, že mu čistička vůbec nepomáhá.... rozumíte...Nikdo, ani já, Vám nedá jistotu, že se Vám uleví, záleží to ještě na dalších faktorechAlergikům doporučuji tu nejlepší z řady Avair, Oxygen, protože má nejlepší funkce a dispozici k tomu, aby uspokojil potřeby alergika. Nehledě na to, že má nejvyšší výkon.
Já Vám určitě nebudu prodávat nejdražší čističku vzduchu, to není styl našeho portálu, ale Oxygen nebo Daikin je dobrá volba. Nevýhodou může být lehce vyšší hlučnost, samozřejmě jako u každého spotřebiče spotřeba energie a investice do filtrů. S tím se ale musí počítat.
Příjemný den. Pokud budete potřebovat radu, neváhejte se na mě obrátit.
Mirka Nechvátalová, manažerka portálu a

kolektiv pracovníků ProAlergiky.cz

Podobné:  Produkty pro alergiky

Datum vložení dotazu:  07.03.2009

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz