Odpověď na dotaz

Doležalová:

Dobrý den, chci se zeptat, zda úprava Actigard vydrží jen těch 15 pracích cyklů nebo je účinná i nadále a jak dlouho. Děkuji D.

Odpověď:
ProAlergiky.cz

Dobrý den,
ano, máte pravdu, je to cca 15-20 pracích cyklů (při teplotě 40°C)
Potom, máte kvalitní, co se týká materiálu, výplně, tvaru... lůžkoviny, ale bez úpravy Actigard, tzn. jak se účinně držet dále od alergenů je lůžkoviny každých cca 2-4 týdny prát při teplotě alespoň 60°C.
Z toho důvodu doporučujeme jednoznačně raději protiroztočové povlaky, které nemají žádnou úpravu, proto nehrozí nějaké seprání. Povlaky, narozdíl od lůžkovin tvoří FYZICKOU bariéru (látka je utkaná speciální technologií, tak hustě, že roztoči a jejich alergeny neprojdou k pokožce).
Finanční návratnost je jasná, povlaky perete 1-2x za rok (máte přes ně klasické povlečení, které perete 1x2týdny), ušetříte za energii, prací potřeby (nehledě na to, že v zimě lůžkoviny neuschnou a někomu se ani nevejdou do pračky). Testovaná účinnost povlaků je 100 pracích cyklů, což je při frekvenci praní 1-2x za rok opravdu dostačující.
Navíc ještě připomínám, že nejdůležitější část lůžka, která by měla být chráněna je matrace, kterou vlastně ani nijak nevyperete, nevysajete.
Je to celkem široké téma, jestli máte nějaké dotazy, zavolejte mi na infolinku, ráda poradím.
Pěkný den.

kolektiv pracovníků ProAlergiky.cz

Podobné:  Produkty pro alergiky

Datum vložení dotazu:  19.01.2010

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz