Odpověď na dotaz

Jana:

Dobrý den,
syn je astmatik a alergik (5 let). V loni v listopadu jsme byli odtranit nosní mandle na doporučení třech lékařek. Od té doby je pořád nemocný. Začnem rýma, do dvou dní kašel a hned průdušky. Již 4 roky bere seretide+flixotide+xyzal ráno i věčer. Na imunitu imunoglukan. Teď v dubnu jsme nakonec dostali antibiotika Klacid, po skončení ihned rýma a dnes již kašle. Opravdu už nevím co máme dělat. Jezdíme k moři i na hory, ale nic nepomáhá. Myslím, že astma máme stabilizované, ale nevím proč jsme pořád nemocní.
Děkuji za odpově%d

Odpověď:
MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Dobrý den,
záleží i na tom, kdy váš syn nastoupil do dětského kolektivu. V dětstkém věku je častější nemocnost (až 10x do roka) v podstatě normální. Ev. vyzkoušet jiné léky na posílení imunity (Imunor, bakteriální lyzáty).
Bohužel, pokud je pobyt na horách a u moře krátkodobý, tak i jejich účinek nepřetrvává dlouho. Z tohoto důvodu se lázeňská léčba absolovuje v délce minim 4 týdnů, pak je efekt dlouhodobější.
Neznám přesná dávkování léků, které syn užívá, také je vhodné zkontrolovat inhalační techniku, tedy zda je lék dobře podáván. Je vhodné zařadit i průplachy nosu slanou vodou či pravidelné inhalace Vincentky.
S pozdravem,

MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Podobné:  Těhotenství a dítě

Datum vložení dotazu:  10.05.2011

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz