Odpověď na dotaz

Romana:

Dobrý den, mám jarní alergii na pyly (hlavně bříza,líska, olše). Tento rok zřejmě manžel poprvé dostal také na jaře alergii (ještě není úplně potvrzené testy....). Plánujeme miminko, vím, že riziko vzniku alergie je u něho vysoké. Ráda bych se s vámi poradila, zda je některé období pro něj vhodnější k narození...(je mi jasné, že se početí těžko plánuje...ale přece). Jde mi o to, zda prodělat alergii raději v těhotenství (případně který trimestr je pro plod výhodnější ) nebo mít těhotenství raději bez alergie, ale pak riskovat, že se miminko narodí a v případě kojení hned v jeho prvních třech měsících, kdy se mu teprve tvoří imunita mu budu v mateřském mléce předávat špatnou informaci ohledně pylů ( v době kojení předpokládám nemuhu brát žádné léky na alergii).... Pokud bych prodělala alergii např. v posledním trimestru těhotenství, miminko se narodí v klidném období (červen)a v případě kojení dostanu alergii a tím pádem mu to budu i předávat v mléce až v jeho 9 měsících....Je možno určit co by bylo z hlediska rizika alergie pro miminko výhodnější? Druhý dotaz směřuje ke kojení. Četla jsem, že dlouhodobé kojení snižuje riziko alergie, neplatí to však bohužel při pylové alergii.... je vhodné i při této alergii tedy dlouhodobé kojení nebo raději v době alergie už nekojit? Jsem si vědoma toho, že zodpovězení mých dotazů není zrovna asi jednoduché... děkuji předem za zodpovězení. Romana Králíková

Odpověď:

Dobrý den,
vaše otázky jsou starostlivé, ale bohužel nevím, zdali na ně dokážu odpovědět. Všechna tato témata jsou dlouhodobě předmětem výzkumů a dohadů. Z některých výzkumů však vyplynulo, že pokud se dítě narodí v pylovém období (od jara do podzimu), pak je u něj vyšší výskyt alergie v pozdějším věku.
Poslední dobou se opravdu potvrzuje, že v mateřském mléku žen s akutními alergickými potížemi jsou přítomny alergické působky, které mohou negativně působit na děťátko. Tudíž z tohoto hlediska jsou výhody kojení v tomto období diskutabilní. Osobně bych ale přikročila ke zvážení ukončení kojení v tomto období pouze v případě, že by dítě neprospívalo, či se u něj objevily výrazné kožní či zažívací potíže. S pozdravem,

MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Podobné:  Pylová alergie, Senná rýma

Datum vložení dotazu:  10.05.2011

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související produkty z e-shopu
Balíček při pylové alergii

Zvýhodněný balíček při pylové alergii. Balíček obsahuje Air Cleanse a pylovou síť.

SMART čistička vzduchu Winix ZERO+

Výkonná čistička s Wi-Fi. Pro náročné zákazníky. Vysoká účinnost, nízká spotřeba. Pětistupňová filtrace. Vhodná do větších prostor. Cena za design.

Čistička vzduchu Sharp KC-A50EU W

Skvělá volba. Čistička vzduchu se zvlhčovačem pro větší místnosti. Automatický režim, pylový režim, výkonný ionizátor.

Raycop RS 300

Raycop RS 300 je originální antibakteriální vysavač. Moderní design, dvě barevná porovedí. Prokazatelné zničení bakterií a roztočů. Unikátní patentovaný systém čištění, UVC dezinfekční lampavyčistí postele, matrace a lůžkoviny od alergenů bezchemickou cestou.

Balíček přípravků na pylovou alergii

Zvýhodněný balíček pro pylové alergiky. Balíček obsahuje Air Cleanse a Fabri Cleanse. Výhodná cena. Společným používáním přípravků se účinek zvyšuje.

Síť proti pylu

Novinka 2018! Konečně opět v prodeji. Pylová síť v antracitové barvě. Dokonalá ochrana před pyly. Výborná prostupnost světla.

Související články
Inhalátor při pylové alergii
Inhalátor při pylové alergii

Nepříjemné kýchání, vodnatá rýma, kašel nebo zhoršení astmatu jsou nejčastější...

Naberte dech. Poradíme jak!
Naberte dech. Poradíme jak!

Období jara, kdy jsme inspirovaní svěžestí po zimě se probouzející přírody, je...

Recenze: Stolní kompresorový inhalátor Philips InnoSpire Essence
Recenze: Stolní kompresorový inhalátor Philips InnoSpire Essence

Po čase je tady další recenze inhalátoru, konkrétně produktu s pro Čechy poněkud...

Léčba a prevence alergické rýmy
Léčba a prevence alergické rýmy

Alergická rýma, lidově senná rýma je nejčastějším projevem alergie. Dobře ji znají...

S pylovou alergií nemusíte sedět doma. Jak se vyzbrojit na pohyb venku?
S pylovou alergií nemusíte sedět doma. Jak se vyzbrojit na pohyb venku?

Co dělat, když vás v přírodě přepadně záchvat senné rýmy? Jaké pomůcky si můžete...

Přípravky na alergickou rýmu pomáhají předcházet reakcím na pyl
Přípravky na alergickou rýmu pomáhají předcházet reakcím na pyl

Alergická neboli senná rýma se dá řešit mnoha různými přípravky. A nepatří mezi ně...

Poradna 347 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den, mám takový dotaz, je možné, že se mi z alergie na pyly udělal zánět vzadu na jazyku? Mám ho už dva měsíce vzadu potaženy bílým hlenem,...

Zobrazit poradnu