Odpověď na dotaz

Romana:

Dobrý den, mám jarní alergii na pyly (hlavně bříza,líska, olše). Tento rok zřejmě manžel poprvé dostal také na jaře alergii (ještě není úplně potvrzené testy....). Plánujeme miminko, vím, že riziko vzniku alergie je u něho vysoké. Ráda bych se s vámi poradila, zda je některé období pro něj vhodnější k narození...(je mi jasné, že se početí těžko plánuje...ale přece). Jde mi o to, zda prodělat alergii raději v těhotenství (případně který trimestr je pro plod výhodnější ) nebo mít těhotenství raději bez alergie, ale pak riskovat, že se miminko narodí a v případě kojení hned v jeho prvních třech měsících, kdy se mu teprve tvoří imunita mu budu v mateřském mléce předávat špatnou informaci ohledně pylů ( v době kojení předpokládám nemuhu brát žádné léky na alergii).... Pokud bych prodělala alergii např. v posledním trimestru těhotenství, miminko se narodí v klidném období (červen)a v případě kojení dostanu alergii a tím pádem mu to budu i předávat v mléce až v jeho 9 měsících....Je možno určit co by bylo z hlediska rizika alergie pro miminko výhodnější? Druhý dotaz směřuje ke kojení. Četla jsem, že dlouhodobé kojení snižuje riziko alergie, neplatí to však bohužel při pylové alergii.... je vhodné i při této alergii tedy dlouhodobé kojení nebo raději v době alergie už nekojit? Jsem si vědoma toho, že zodpovězení mých dotazů není zrovna asi jednoduché... děkuji předem za zodpovězení. Romana Králíková

Odpověď:
MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Dobrý den,
vaše otázky jsou starostlivé, ale bohužel nevím, zdali na ně dokážu odpovědět. Všechna tato témata jsou dlouhodobě předmětem výzkumů a dohadů. Z některých výzkumů však vyplynulo, že pokud se dítě narodí v pylovém období (od jara do podzimu), pak je u něj vyšší výskyt alergie v pozdějším věku.
Poslední dobou se opravdu potvrzuje, že v mateřském mléku žen s akutními alergickými potížemi jsou přítomny alergické působky, které mohou negativně působit na děťátko. Tudíž z tohoto hlediska jsou výhody kojení v tomto období diskutabilní. Osobně bych ale přikročila ke zvážení ukončení kojení v tomto období pouze v případě, že by dítě neprospívalo, či se u něj objevily výrazné kožní či zažívací potíže. S pozdravem,

MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Podobné:  Pylová alergie, Senná rýma

Datum vložení dotazu:  10.05.2011

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související produkty z e-shopu
Čistička vzduchu Sharp KC-D60EUW

Čistička vzduchu se zvlhčovačem vhodná i pro velké místnosti. Speciální režimy pro alergiky. Senzor prachu, teploty a vlhkosti. Ionizační sprcha. 

Balíček přípravků na pylovou alergii

Zvýhodněný balíček při alergii na pyl. Balíček obsahuje Air Cleanse a Fabri Cleanse. Společným používáním přípravků se účinek zvyšuje.

Síť proti pylu

Kvalitní tkaná pylová síť v antracitové barvě. Dokonalá ochrana před pyly. Výborná prostupnost světla.

Síť proti pylu z netkané textilie

Sada 3 kusů protipylových textilií do okna. Netkaná vliesová textilie.

Raycop RS 300 W

Raycop RS 300 je originální antibakteriální vysavač. Moderní ergonomický design. Prokazatelné zničení bakterií a roztočů. 

Čistička vzduchu Winix ZERO

TOP PRODUKT. Vysoký vzduchový výkon společně s vysokou účinností filtrace za bezkonkurenční cenu. Prodloužená záruka na tři roky.

Související články
Co kdy kvete a uvolňuje pyly II: květen až červenec
Co kdy kvete a uvolňuje pyly II: květen až červenec

Alergie na černý bez, kopřivu, drnavec nebo trávy jsou v tomto období nejčastější....

S pylovou alergií nemusíte sedět doma. Jak se vyzbrojit na pohyb venku?
S pylovou alergií nemusíte sedět doma. Jak se vyzbrojit na pohyb venku?

Co dělat, když vás v přírodě přepadně záchvat senné rýmy? Jaké pomůcky si můžete...

Vybíráme čističku vzduchu pro pylového alergika
Vybíráme čističku vzduchu pro pylového alergika

Má smysl pořizovat čističku vzduchu, když je nejvíce pylu stejně venku? Existují...

Inhalace Vincentky jako pomoc při respiračních onemocněních
Inhalace Vincentky jako pomoc při respiračních onemocněních

Nejčastěji je pro inhalování doporučována přírodní minerální voda Vincentka. Její...

Inhalátor při pylové alergii
Inhalátor při pylové alergii

Nepříjemné kýchání, vodnatá rýma, kašel nebo zhoršení astmatu jsou nejčastější...

Naberte dech. Poradíme jak!
Naberte dech. Poradíme jak!

Období jara, kdy jsme inspirovaní svěžestí po zimě se probouzející přírody, je...

Poradna 365 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den, mám alergii nabřízu a teď i na zkřížené potraviny cca rok.Mam snad na všechno,koř.zelenina, snad veškeré ovoce,koření, víno... reakce je...

Zobrazit poradnu