Odpověď na dotaz

Luděk:

Dobrý den,jsem alergik a atopik,pořídil jsem si mj.čističku vzduchu Sanyo ABC-VW24A která se mě zdála poměrem výkon cena vynikají,ale tato čistička produkuje jakýsi "opar".Nemohu dohledat zda se jedná o ozon jaký produkují i jiné čističky a který je vlastně škodlivý či o jiný druh neškodného "oparu"s kyselinou chlornou jak je uvedeno na některých odkazech.Funkce je sice vypínatelná ale domnívám se že tam není jen tak a že pro správné používání jsou tyto info velmi podstatné,zatím se bojíme funkci zapínat pokud jsme v místnosti,děkuji moc za dostačující odpověď Luděk

Odpověď:
ProAlergiky.cz

Dobrý den,
ano, jedná se o elektrolytický odpar, který ničí ve vzduchu bakterie a viry. U pacientů je velice oblíbený. Pokud nechcete používat, můžete pod krytem vypnout.
Pokud čistička tvoří ozon (nyní mluvím obecně), protože jsou schváleny pro prodej v ČR, musí splňovat přísná kriteria co se zejména ozonu týká.
Ohledně tohoto nemusíte mít strach. Obecně neexistuje tabulka jak často přístroj používat, vždy to je na každém uživateli. Je nutné přihlédnout k alergii, případné nemoci, stavu ovzduší apod.
Pěkný den,

kolektiv pracovníků ProAlergiky.cz

Podobné:  Produkty pro alergiky

Datum vložení dotazu:  17.05.2011

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz