Odpověď na dotaz

Lili:

Dobrý deň. Trpím viacerými alergiami (mačka,zajac,tráva,pele,roztoče,prach,pleseň,breza,..) V minulosti som už brala vakcínu na trávy v podobe kvapiek -5 rokov- ale bez výsledku. Teraz mi lekár začal podávať vakcínu na prach injekčne (od konca oktobra 2011) ale moje telo to vôbec neznáša dobre. Po každej vakcíne mi miesto vpichu opúcha (niekedy až od ramena po lakeť!), ruka ma bolí až s ňou niesom schopná hýbať,ľad pomáha len krátkodobo a vzhľadom na moj vek -18 rokov- si ani nemožem dovoliť priniesť do školy ľad, a vakcína sa u lekára podáva len ráno. Zároveň si nemožem dovoliť neisť každý týždeň jeden deň do školy.. Miesto vpichu páli,bolí, svrbí, až v noci nemôžem spať,lebo sa budím na bolesť a na pocit "že sa musím poškrabať". Celá ruka je opuchnutá a červená aj 3 či štyri dni..Až po končeky prstov je celá červená a akýkoľvek pohyb je pre mňa hrôza. Lekár mi znížil dávky, pichá mi to pomalšie (každé 2 týždne), no aj tak mi to znova opuchlo...Veľmi ma to obmedzuje v mojom súkromnom živote. Rozmýšľam,že úplne skončím s pichaním injekcií. Ak to má isť takto dalšie 4 roky tak...Po vakcíne vo forme kvapiek som takéto prejavy nemala, no nezabrala mi vôbec. Neviem či to trpieť dalej, skončiť liečbu alebo presť na kvapky. Svoje ostatné lieky na alergiu beriem vždy pravidelne a nezvyknem mať záchvaty a pod.,len po styku zo zvieratami a trávou, aj to sa mi len vyhádžu malé pupence( ktoré chviľu svrbia, ale do hodiny zmiznú), slzia mi oči a tečie mi z nosa, kýcham... Len po tejto vakcíne..Čo by ste mi odporúčili? Ďakujem Vám.

Odpověď:
MUDr. Eva Orálková

Pokud jste došla až sem, k udržovací dávce, bylo by škoda léčbu ukončit. Bude potřeba najít takovou dávku, která pro Vás bude snesitelná a nebude způsobovat větší reakce. Odpověď na vakcínu není způsobena kvalitou vakcíny, ale tím, jak moc jste alergická. Proto k léčbě obvykle stačí nižší dávky než je obvyklé. Je třeba si dát pozor na fyzickou námahu v den aplikace (tahání těžké tašky, tělocvik), ale i nedávat horkou koupel, popř. alkoholické nápoje. Nejdůležitější je komunikace s lékařem a společné nalezení vyhovující dávky vakcíny.

MUDr. Eva Orálková

Podobné:  Ostatní

Datum vložení dotazu:  18.02.2012

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Smog v ovzduší: Jak před ním chránit své zdraví
Smog v ovzduší: Jak před ním chránit své zdraví

Smog, zhoršené rozptylové podmínky, překročené imisní limity či inverzní charakter...

Čistička vzduchu – ano, či ne?
Čistička vzduchu – ano, či ne?

V první řadě se musíme zamyslet nad tím, proč vlastně čističku vzduchu chceme...

Syndrom dráždivého tračníku neboli IBS – projevy, dieta a léčba
Syndrom dráždivého tračníku neboli IBS – projevy, dieta a léčba

Syndrom dráždivého tračníku, syndrom dráždivého střeva či IBS (z anglického...

Úklid v domácnosti alergiků: Zaměřte se na alergeny, ne na bakterie
Úklid v domácnosti alergiků: Zaměřte se na alergeny, ne na bakterie

Jak předcházet hromadění alergenů? Jaká pravidla platí pro nejběžnější alergie - na...

Zvlhčování vzduchu – jak na to
Zvlhčování vzduchu – jak na to

Častá nemocnost, astmatické potíže, krvácení z nosu nebo suchá pokožka mohou být...

Laryngitida u dětí
Laryngitida u dětí

Laryngitida neboli zánět hrtanu je velkým strašákem pro mnoho rodičů. Malé dítě se...

Poradna 1 321 odpovědí

Poslední dotaz: Asi od ledna mě začali pálit rty. Nezačal jsem brát nový lék ani jsem nezměnil jídlo. Postupně mi rty uvnitř otekly a pálí. Zkouším vynechávat...

Zobrazit poradnu