Odpověď na dotaz

Lili:

Dobrý deň. Trpím viacerými alergiami (mačka,zajac,tráva,pele,roztoče,prach,pleseň,breza,..) V minulosti som už brala vakcínu na trávy v podobe kvapiek -5 rokov- ale bez výsledku. Teraz mi lekár začal podávať vakcínu na prach injekčne (od konca oktobra 2011) ale moje telo to vôbec neznáša dobre. Po každej vakcíne mi miesto vpichu opúcha (niekedy až od ramena po lakeť!), ruka ma bolí až s ňou niesom schopná hýbať,ľad pomáha len krátkodobo a vzhľadom na moj vek -18 rokov- si ani nemožem dovoliť priniesť do školy ľad, a vakcína sa u lekára podáva len ráno. Zároveň si nemožem dovoliť neisť každý týždeň jeden deň do školy.. Miesto vpichu páli,bolí, svrbí, až v noci nemôžem spať,lebo sa budím na bolesť a na pocit "že sa musím poškrabať". Celá ruka je opuchnutá a červená aj 3 či štyri dni..Až po končeky prstov je celá červená a akýkoľvek pohyb je pre mňa hrôza. Lekár mi znížil dávky, pichá mi to pomalšie (každé 2 týždne), no aj tak mi to znova opuchlo...Veľmi ma to obmedzuje v mojom súkromnom živote. Rozmýšľam,že úplne skončím s pichaním injekcií. Ak to má isť takto dalšie 4 roky tak...Po vakcíne vo forme kvapiek som takéto prejavy nemala, no nezabrala mi vôbec. Neviem či to trpieť dalej, skončiť liečbu alebo presť na kvapky. Svoje ostatné lieky na alergiu beriem vždy pravidelne a nezvyknem mať záchvaty a pod.,len po styku zo zvieratami a trávou, aj to sa mi len vyhádžu malé pupence( ktoré chviľu svrbia, ale do hodiny zmiznú), slzia mi oči a tečie mi z nosa, kýcham... Len po tejto vakcíne..Čo by ste mi odporúčili? Ďakujem Vám.

Odpověď:

Pokud jste došla až sem, k udržovací dávce, bylo by škoda léčbu ukončit. Bude potřeba najít takovou dávku, která pro Vás bude snesitelná a nebude způsobovat větší reakce. Odpověď na vakcínu není způsobena kvalitou vakcíny, ale tím, jak moc jste alergická. Proto k léčbě obvykle stačí nižší dávky než je obvyklé. Je třeba si dát pozor na fyzickou námahu v den aplikace (tahání těžké tašky, tělocvik), ale i nedávat horkou koupel, popř. alkoholické nápoje. Nejdůležitější je komunikace s lékařem a společné nalezení vyhovující dávky vakcíny.

MUDr. Eva Orálková

Podobné:  Ostatní

Datum vložení dotazu:  18.02.2012

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související články
Může mít vyloučení lepku a mléka ze stravy pozitivní vliv na chování dětí s ADHD a autismem?
Může mít vyloučení lepku a mléka ze stravy pozitivní vliv na chování dětí s ADHD a autismem?

Jestli očekáváte článek o převratném objevu či výsledky studie, která by byla...

7 důvodů proč používat čističku vzduchu
7 důvodů proč používat čističku vzduchu

Připravili jsme pro vás 7 důležitých argumentů, proč by mohla být čistička vzduchu...

Čističky a zvlhčovače vzduchu
Čističky a zvlhčovače vzduchu

Jak poznat, kdy je vhodnější pořídit čističku vzduchu a kdy zvlhčovač? Jaké problémy...

Syndrom dráždivého tračníku
Syndrom dráždivého tračníku

Syndrom dráždivého tračníku, syndrom dráždivého střeva či IBS (z angl. Irritable...

Nová služba: Hotelový pokoj pro alergiky
Nová služba: Hotelový pokoj pro alergiky

I alergici cestují. Tato myšlenka stála za zrodem myšlenky, jak dále rozšiřovat...

Úklid u alergiků: Zaměřte se na alergeny, ne na bakterie
Úklid u alergiků: Zaměřte se na alergeny, ne na bakterie

Jak předcházet hromadění alergenů? Jaká pravidla platí pro nejběžnější alergie - na...

Poradna 1 271 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den, prosím Vás o informaci, zda užívání p.o. přípravku Staloral300 v těhotenství je bezpečné? Krátce po nasazení terapie jsem otěhotněla....

Zobrazit poradnu