úvod Proalergiky.cz > Poradna > Léčba alergie nějakou alternativní metodou

Odpověď na dotaz

Léčba alergie nějakou alternativní metodou

Petr Novák:

Dobrý den,
Rád bych Vás poprosil o zodpovězení mého dotazu ohledně zkušeností s léčbou alergií nějakou alternativní metodou.
Věci se mají tak: S pylovými alergiemi se léčím zhruba patnáct let. Za tu dobu se z mého týdenního kýchání stala těžká alregie trvající zhruba osm měsíců každý rok + sezónní astma. Prvních deset, jedenáct let jsem chodil k údajně nejlepšímu alergologovi v Pardubicích panu doktoru Sýkorovi, který mi ordinoval různé léky, kapky do očí, sprej do nosu, které dejme tomu z počátku zabíraly, ale s postupem čase se jejich účinek znatelně snižoval. A tak jsme střídali co to šlo.... Další lečbou byla desenzibilace, která po čtyřech letech opět neuspěla, tak mi pan doktor doporučil vakcínu od jiné společnosti. Nic méně po dalším roce jsem to vzdal a to doslova. Rozhodl jsem se změnit lékaře a do dnes navštěvuji paní doktorku Konečnou ve Vysokém mýtě, se kterou vše konzultuji.
Paní Doktorka během první návštěvy konstatovala, že jsem těžký alergik, astmatik a předepsala mi dýchátko s kortikoidy (do nosu jsem kortikoidy používal už několik let). V té době (zhruba před dvěma lety) jsem k paní doktorce začal docházet celý zhroucený pod tíhou únavy, se štípajícíma očima a s obrovskýma problémama když jsem vyšel na sluníčko (skoro jsem nemohl oči ani otevřít jak to světlo bylo nepříjemné), dýchátko v kapse a v plicích, aby se mi dobře dýchalo, nadopovaný práškama, abych alespoň trochu fungoval.
Ke zlomu došlo ve chvíli, kdy jsem vyhledal bylinkáře pana Šímu, přestal jíst léky (včetně kapek a dýchátka) a místo toho začal pít bylinkové čaje, čistit si nosní dutiny bylinkovými prostřiky za anýzu a přesličky a radikálně změnil jídelníček. Můj aktuální stav dva roky po vypuštění léků je takový, že nyní v plné sezóně mám uslzelé oči (ale neštípou ani nelechtají, ani vyjít na sluníčko není problém) a částečně oteklou sliznici v nose (opět mě už ani nelechtá, jen je trochu zduřelá, ale povětšinou se stím dá dýchat). Vyjímečně se ještě ozve horší dýchání. Pravda je, že stále ještě nejsem spokojen se svým zdravotním stavem ohledně alergií, nicméně zlepšení bych suběktivně hodnotil lepší o 70 – 80%.
Chtěl bych Vás tímto požádat o Váš odborný názor, jak si tento průběh alergií vykládáte, jakou cestou bych se měl vydat dále? Paní doktorka mě stále důrazně varuje a doporučuje mi léky, při kterých byl můj stav daleko horší než je teď s bylinkama. Na druhou stranu se ani paní doktorka netají zvědavostí, jestli se ty alergie dají bylinkama udržet na nějaké přijatelné úrovni.
Od přírody jsem založen spíš racionálně a na nějakou alternativní metodu bych ještě před několika lety nepřistoupil. Ale zhoršující se průběh alergií mě vskutku přinutil změnit názor.
Máte s alternativní léčbou nějaké zkušenosti?
Díky
S přátelským pozdravem
Petr Novák

Odpověď:

Dobrý den, bohužel s alternativní léčbou alergií mám velmi malou zkušenost. I přes to, že vaše potíže podrobně popisujete, nedokážu se konkrétněji vyjádřit, protože jsem vás nevyšetřovala. Pomineme-li účinnost/neúčinnost bylinných preparátů, je potřeba si přiznat, že u všeho funguje tzv. "placebo efekt", jehož účinnost je asi 30%. Pokud vím, některé byliny obsahuji rostlinné kortikosteroidy, tudíž efekt léčby může být způsoben i touto skutečností. S pozdravem, MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Podobné:  Pylová alergie, Senná rýma

Datum vložení dotazu:  09.05.2012

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz

Související produkty z e-shopu
Balíček přípravků na pylovou alergii

Zvýhodněný balíček pro pylové alergiky. Balíček obsahuje Air Cleanse a Fabri Cleanse. Výhodná cena. Společným používáním přípravků se účinek zvyšuje.

SMART čistička vzduchu Winix ZERO+

Výkonná čistička s Wi-Fi. Pro náročné zákazníky. Vysoká účinnost, nízká spotřeba. Pětistupňová filtrace. Vhodná do větších prostor. Cena za design.

Čistička vzduchu Winix ZERO

TOP PRODUKT. Vysoký vzduchový výkon společně s vysokou účinností filtrace za bezkonkurenční cenu. Dvě sady filtrů v ceně. Prodloužená záruka na tři roky.

Čistička vzduchu Winix WAC U300

Nejlepší poměr cena/výkon. Vysoká účinnost filtrace, nízká hlučnost, automatický režim provozu.

Čistička vzduchu Winix TOWER QS s reproduktorem JBL

Revoluční čistička vzduchu s integrovaným bluetooth reproduktorem. Pokročilá filtrace nečistot. Nadčasový design.

Raycop RS 300

Raycop RS 300 je originální antibakteriální vysavač. Moderní design, dvě barevná porovedí. Prokazatelné zničení bakterií a roztočů. Unikátní patentovaný systém čištění, UVC dezinfekční lampavyčistí postele, matrace a lůžkoviny od alergenů bezchemickou cestou.

Související články
Inhalace Vincentky jako pomoc při respiračních onemocněních
Inhalace Vincentky jako pomoc při respiračních onemocněních

Nejčastěji je pro inhalování doporučována přírodní minerální voda Vincentka. Její...

Inhalátor při pylové alergii
Inhalátor při pylové alergii

Nepříjemné kýchání, vodnatá rýma, kašel nebo zhoršení astmatu jsou nejčastější...

Naberte dech. Poradíme jak!
Naberte dech. Poradíme jak!

Období jara, kdy jsme inspirovaní svěžestí po zimě se probouzející přírody, je...

Recenze: Stolní kompresorový inhalátor Philips InnoSpire Essence
Recenze: Stolní kompresorový inhalátor Philips InnoSpire Essence

Po čase je tady další recenze inhalátoru, konkrétně produktu s pro Čechy poněkud...

Léčba a prevence alergické rýmy
Léčba a prevence alergické rýmy

Alergická rýma, lidově senná rýma je nejčastějším projevem alergie. Dobře ji znají...

S pylovou alergií nemusíte sedět doma. Jak se vyzbrojit na pohyb venku?
S pylovou alergií nemusíte sedět doma. Jak se vyzbrojit na pohyb venku?

Co dělat, když vás v přírodě přepadně záchvat senné rýmy? Jaké pomůcky si můžete...

Poradna 348 odpovědí

Poslední dotaz: Dobrý den, mám alergii na všechny možné pyly, prach, roztoče, asi 9 silných alergií, které se projevují otrokem krku a zhoršují se mi také afty v...

Zobrazit poradnu