Odpověď na dotaz

Honza:

Dobrý den, měl bych zájem o čističku vzduchu - dle referencí a informací z internetu mě nejvíce zaujala čistička Sharp FU-60SE-S. Má přítelkyně je alergická na pyly, prach, peří ad. Můžete mi prosím poradit, zda je to dobrá volba a zda je vhodná do celého bytu, který je velký cca 45m2. Píše se, že je určena do místnosti do 46m2, je tedy vhodná i do bytu o celkové velikosti včetně WC 45m2. Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Dobrý den Honzo,
čistička Sharp FU-60SE-S je velice účinný stroj s vynikajícími vlastnostmi. Její předností je kromě maximální filtrace také ionizátor, extrémně nízká hlučnost (při nižších rychlostech na hranici slyšitelnosti) a nejvyšší výkon z nabízených čističek. Vyrábí se přímo v Japonsku.
Co se týká kubatury místnosti - je určena pro 46 m2 tedy pro Váš byt plně vyhovující. Pro Vaši informaci chci jen uvést, že zmíněných 46 m2 (tj. cca 115 m3) nemusí být v případě čističek SHARP tak úplně závazným kriteriem (výrobce je oproti konkurentům daleko přísnější při uvádění doporučených ploch místností). Tato čistička může účinně pracovat i ve větším prostoru (cca dvojnásobném). Jde jen o to jakou rychlostí přefiltruje vzduch v místnosti kde stojí. Podle doporučení SZÚ v Praze je nejvhodnější pro místnosti právě kolem 46 m2. Čističku obecně byste měli používat hlavně v místech, kde trávíte nejvíce času – tedy v obývacím pokoji nebo v ložnici (WC tedy můžete vyloučit). Aby byla její účinnost zajištěna je potřeba, aby místnosti byly uzavřené a čistička mohla pracovat celý den. Čistička Sharp FU-60SE-S patří k oblíbeným produktům našich zákazníků. Pokud máte rád komfort a vynikající kvalitu budete určitě spokojen.
Děkujeme za zájem

Ing. Petr Vysokomenský
ProAlergiky.cz

Podobné:  Produkty pro alergiky

Datum vložení dotazu:  30.04.2005

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz