Odpověď na dotaz

Eva V.:

Dobrý den, mám 14ti měsíční dceru, které byl v 6ti měsících diagnostikován seboroický ekzém - mírná forma. Léčena byla Advantanem podobu 5ti dnů, pak nastalo období klidu. nyní (14 měsíců) se ekzém vrátil. Dcera jej měla na stehýnkách, ale minulý týden se jí udělaly pupínky pocelých zádíčkách i bříšku. Po aplikaci Advantanu zmizely. Kožní lékařka mi sdělila, že tento typ ekzému není závislý na stravě. Dcera je zatím kojena a dostává hypoalergení stravu. Kdy jí mohu začít dávat potraviny jako je jsou jogurty, vejce, máslo, přesnídávky z meruněk, broskví, .... ? Na základě čeko dochází u seboroiků ke zhoršení stavu? Manžel měl v dětství atopický ekzém, který se dosud sporadicky objevuje.
Děkuji za odpověď.

Odpověď:

Vážená paní,
je vhodné ,aby jste s dcerou docházela pravidelně ke kožnímu lékaři.Vzhledem k tomu, že se jedná o dítě teprve 14. měsíční, bude nejlépe, aby dítě bylo v péči dětského kožního lékaře.Dítě je třeba pravidelně kontrolovat. Může se vyvinout atopický ekzém,neboť hranice mezi seborhoickým a atopickým ekzémem bývá někdy obtížné určit. Navíc Váš manžel trpí atopickým ekzémem. O konkrétní stravě Vašeho
dítěte musí rozhodnout pediatr - dětský lékař. Jistě s dítětem docházíte do poradny. Záleží nejenom na jeho věku a váze, ale i momentálním stavu kůže.

Doc.MUDr.Eliška Dastychová,CSc.


Podobné:  Těhotenství a dítě

Datum vložení dotazu:  01.05.2005

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz