Odpověď na dotaz

Izabela:

Vážený pane doktore. Jsem velice dobře zaléčená astmatička, tohoto času pouze s problémy již dlouholetou chronickou kopřivkou (hrudník, ramena, záda), která mě ovšem psychicky ničí. Mám prokázanou alergii na kočičí srst, velice silně roztoče, čokoláda, káva, kafe, citrusové plody a směs pylů stromů 2 ( javor, bříza, buk, dub, ořešák).
Můj jídelníček je velice omezen, již jsem si z vaši nabídky objednala nabízenou knížku, kuchařku pro alergiky.
Víte doktore, nerada chodím fňukat ke své alergoložce...kdyby to byl alespoň krásný chlap ...která už neví co semnou a tak jsem začala i ze samoléčbou. Našla jsem nějaké informace na netu, sehnala si Mutaflor, koupila laktobacilus, Ostropestřec a snažím se trochu ozdravit svou střevní mikroflóru, posílit játra a celou svou imunitu, poničenou léky, která jsem za ty roky sezobala. Někde jsem totiž četla něco o tz. „děravém střevu“ která může mít na vině podobné alergické kožní reakce, již pomalu na všechno.
Co bych chtěla vědět? Jestli to celé podle vás má nějaký smysl, jestli mi ten Mutaflor, laktobacilus a Ostropestřec nemůže spíš ublížit , nebo vyvolat další alergické reakce. No prostě jak se na tu mou, ne zrovna levnou „samoléčbu“ díváte vy?
Díky Vám za odpověď a za váš čas. Izabela.

Odpověď:
MUDr. Tomáš Rohovský

Dobrý den, základním opatřením je vyvarovat se alergenům a pokud to nedostačuje, je vhodné dlouhodobě užívat antihistaminika, probiotika a ostropestřec zcela jistě ublížit nemohou a mnoho alegologů je naopak doporučuje, zvláště pak po opakovaném braní antibiotik.

MUDr. Tomáš Rohovský

Podobné:  Zkřížená alergie

Datum vložení dotazu:  13.08.2006

Předchozí dotaz  |  Následující dotaz

Položit nový dotaz