úvod E-shop > Čističky vzduchu

Čističky vzduchu s ionizátorem

Čističky vzduchu proti prachu, kouři, zápachu a alergenům

Čističky vzduchu dnes bývají často vybavený ionizátorem, což je elektrické zařízení, které molekulám vzduchu poskytuje elektrický náboj a tím i vyšší schopnost čistit vzduch. Ionizátor pomáhá elektrostatické čističce bojovat především se zvýšenou prašností, kouřem a smogem,... více informací

Čističky vzduchu dnes bývají často vybavený ionizátorem, což je elektrické zařízení, které molekulám vzduchu poskytuje elektrický náboj a tím i vyšší schopnost čistit vzduch. Ionizátor pomáhá elektrostatické čističce bojovat především se zvýšenou prašností, kouřem a smogem, ale také některými alergeny a mikroorganismy.

Ionizátor zvyšuje účinnost čističky vzduchu

Ionizátor elektrostatické čističky také vzduch osvěžuje. Vzduch bohatý na ionty je většinou lidí vnímán jako čerstvější a příjemnější na dýchání.

Jaké druhy ionizátorů existují a jak fungují

  1. Generátor záporných iontů: Tradiční a nejrozšířenější typ ionizátoru pro ionizační čističky vzduchu. Vytvořené ionty, tedy nabité molekuly vzduchu se pomocí ventilátoru čističky s ionizátorem rychle rozhánějí do místnosti. Ve vzduchu reagují s různými pevnými částečkami, jako jsou prach nebo vzdušné alergeny, a způsobují jejich shlukování. Čistička pak tyto shluklé nečistoty nasaje a její HEPA filtr nebo jiný mikrofiltr je zachytí.

  2. Plazmový generátor záporných i kladných iontů: Modernější typ ionizátoru, který má širší záběr čištění. Umí odstraňovat pevné částečky tak jako generátor záporných iontů, ale navíc je schopen přímo ve vzduchu neutralizovat viry, bakterie nebo spory plísní a rozkládat různé toxické plyny. Díky tomu plně nahradí UV lampu i fotokatalytic­ký filtr.

Samotný ionizátor bez ventilátoru a kvalitního filtru by z místnosti téměř žádné nečistoty neodstranil. Proto vybírejte kompletní čističky vzduchu.

Skrýt informace
nákupní rádce Nákupní rádce
Jak vybrat vhodný produkt v kategorii čističky vzduchu? více
lékař Lékař doporučuje
Názor lékaře na čističky vzduchu více

Čistý vzduch je pro alergiky velmi důležitý. Většina alergenů, které nás obklopují a mnohdy i ohrožují, je schopna šířit se vzduchem spolu s prachem a průmyslovými zplodinami. Lze je doporučit nejen alergikům, ale také astmatikům, lidem se sníženou imunitou a do rodin, jejichž členové trpí opakujícími se infekcemi dýchacích cest. Většina domácích čističek vzduchu totiž dokáže z ovzduší odfiltrovat také bakterie a některé typy i řadu virů. Je nutné upozornit, že o tyto přístroje je nutné pravidelně pečovat, aby se zamezilo například pomnožení plísní v přístroji samotném. MUDr. Tomáš Rohovský

 
 
Řazení dle:
 

Zobrazit všechny produkty