Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Jak vybrat ten správný opalovací krém pro citlivou pokožku

Při opalování citlivé pokožky je třeba dbát na správný výběr opalovacích krémů či jiných přípravků na opalování. Ať už se jedná o atopický ekzém, sluneční alergii či alergii na chemické filtry.

Chcete si dobře vybrat? S výběrem opalovacího přípravku vám odborně poradíme.
1

Atopický ekzém, alergie na chemické filtry, alergie na kosmetiku

Při těchto potížích jsou vhodné přípravky obsahující minerální (fyzikální) filtry. Tyto UV filtry působí jen na povrchu pokožky, kde odráží sluneční paprsky. Nejefektivnějšími a nejčastěji používanými fyzikálními filtry jsou oxid zinečnatý a oxid titaničitý. Tyto látky nealergizují, proto jsou doporučovány zejména pro pokožku velmi malých dětí a pokožku s atopickým ekzémem.

Obecně by opalovací přípravky měly být hypoalergenní – bez parfemace, barviv a konzervačních látek, aby atopickou nebo alergickou pokožku nedráždily. Neměly by narušovat ochrannou kožní bariéru, tj. odmašťovat. Preferujeme kosmetiku s vysokým ochranným faktorem.

Doporučujeme: Opalovací přípravky s minerálními (fyzikálními) fil­try
2

Alergie na slunce, solární ekzém, sluneční kopřivka

Pro osoby trpící sluneční alergií je doporučována extrémní sluneční ochrana, tzv. total sunblock přípravky s faktorem 50. Na trhu existují i speciální přípravky sluneční ochrany určené speciálně na sluneční alergii. Jejich používání může alergii ovlivnit a zmírnit.

Sluneční alergie, chcete-li sluneční či solární ekzém, je nejčastějším fotoalergickým projevem. Objevit se může na začátku léta, kdy je pokožka poprvé vystavena slunci, nebo i uprostřed léta při prudkém slunění například po příjezdu na dovolenou k moři. Projevy sluneční alergie vznikají za hodiny až dny po slunění. Mohou být velmi různorodé, od svědivého zarudnutí, přes „krupičku“ až po splývající mokvající puchýřky. Postihnout mohou jakoukoli část těla, velmi často se objevují v dekoltu, na krku, v ohybech rukou a pod koleny.

Doporučujeme: Opalovací přípravky proti sluneční alergii
3

Opalování kojenců a malých dětí

Pokožku malých dětí bychom měli před slunce důsledně chránit. Pro děti do jednoho roku doporučujeme přípravky, které obsahují pouze fyzikální (minerální) filtry. U dětí nad jeden rok můžeme používat i přípravky s chemickými či kombinovanými filtry.

Mnoho výrobců nabízí speciální dětskou řadu opalovací kosmetiky. Vždy bychom měli volit velmi vysoký faktor bez ohledu na to, jestli vyjíždíme na dovolenou k moři, nebo na přehradu.

Opalovací přípravky určené dětem by neměly citlivou dětskou pokožku vysušovat, například svým obsahem alkoholu. Pozor si dáváme také na chemické konzervanty a parfemaci.

Doporučujeme: Opalovací přípravky pro kojence a děti

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • rychlé dodání, kvalitní produkt
Ověřený zákazník před 6 hodinami
  • rychlost dodání, cena
Ověřený zákazník před 7 hodinami
  • rychlost
  • cena
  • komunikace
Ověřený zákazník před 21 hodinami