úvod E-shop > Peřiny a povlečení pro alergiky

Peřiny a povlečení pro alergiky

Zbavte se roztočů a dalších nežádoucích alergenů

Doporučeno pro:

alergiky na roztoče, alergiky na plísně a lidi s atopickým ekzémem

Lůžku by měl věnovat pozornost každý alergik. V postelích se díky optimální teplotě a vlhkosti a neustálém přísunu potravy mimořádně daří roztočům. Trpíte-li alergií na roztoče, odstraňte ze své blízkosti jak roztoče,... více informací

Lůžku by měl věnovat pozornost každý alergik. V postelích se díky optimální teplotě a vlhkosti a neustálém přísunu potravy mimořádně daří roztočům. Trpíte-li alergií na roztoče, odstraňte ze své blízkosti jak roztoče, tak jejich silné alergeny moderními a účinnými metodami.

Nejefektivnějším řešením je uzavřít matrace, polštáře a přikrývky do protiroztočových bariérových povlaků. Pokud je vaše alergie na roztoče slabá nebo jsou vaše finanční možnosti omezené, můžete si pořídit přikrývky a polštáře s úpravou proti roztočům. Ještě levnější, ale časově náročnější řešení je používání přikrývek a polštářů, které se často perou na vysokou teplotu.

Vysoké dávky roztočových alergenů mohou být rizikové také pro lidi s atopickým ekzémem. Totéž platí i pro plísně, které se mohou v provlhlých nebo starých postelích vyskytovat.

Nabízíme řešení pro všechny alergiky. Na výběr máte ze tří typů lůžkovin.

Lůžkoviny StopMite

Lůžkoviny StopMite díky protiroztočové úpravě ACTIGARD vytvářejí prostředí nehostinné pro roztoče, bakterie a plísně, čímž snižují pravděpodobnost alergických reakcí a zvyšují hygienu lůžka. Úprava ACTIGARD byla dermatologicky testována. Nedráždí pokožku, nepůsobí žádné zdravotní problémy a zachovává přirozené a zdravé bakteriální prostředí na lidské pokožce. Potahový materiál je držitelem certifikátu EU pro ekologii textilu Öko-Tex Standard 100.

Lůžkoviny Eczematic

Produktová řada polštařů a přikrývek Eczematic je vyvinuta speciálně pro potřeby pokožky s atopickým ekzémem. Lůžkoviny Eczematic jsou vyrobeny z nedráždivého materiálu s trvale antibakteriálními vlastnostmi Trevira Bioactive®. Tento materiál aktivně brání množení bakterií, které se jinak vyskytují v každém lůžku. Trevira napomáhá k ustalování potíží s atopickým ekzémem, protože ten je vlivem bakteriální infekce často zhoršován. Snášenlivost materiálu je potvrzena atesty. Trevira Bioactive® také zabraňuje tvorbě pachů a vytváří tak pocit svěžesti ve vašem lůžku. Díky stálemu účinku a dlouhé životnosti splňuje řada lůžkovin Ekzematic vysoké nároky všech, kteří trpí atopickým ekzémem.

Lůžkoviny Cleany 95

Produktová řada polštařů a přikrývek Cleany 95 – díky svým vlastnostem splňují požadavky kladené na lůžkoviny pro alergiky, zejména možnost pravidelné a časté údržby při zachování všech funkčních vlastností. Produktová řada Cleany 95 jsou kvalitní polštáře a přikrývky z dutého vlákna, které se vyznačují zejména vysokou odolností a dlouhou životností. Jsou vhodné pro praní při vysokých teplotách, které spolehlivě ničí alergeny roztočů a většinu mikroorganismů. Prokukt je držitelem certifikátu EU Öko-Tex Standard.

Skrýt informace
nákupní rádce Nákupní rádce
Jak vybrat vhodný produkt v kategorii peřiny a povlečení pro alergiky? více
lékař Lékař doporučuje
Názor lékaře na peřiny a povlečení pro alergiky více

Dospělý člověk tráví v posteli zhruba třetinu života, děti ještě více. Při výbavě postele bychom proto neměli hledat to nejlevnější řešení. U roztočových alergiků jde především o prevenci alergických reakcí. Roztoče a jejich nebezpečné výkaly ničí praní na 60 a více stupňů (ne všechny výrobky na trhu jsou na to stavěny!). Za zkoušku stojí i lůžkoviny ošetřené aktivní látkou účinnou proti množení roztočů. Když investujete do úpravy lůžka proti roztočům, měli byste mít od svého alergologa roztočovou alergii potvrzenou. V lůžku se totiž mohou usazovat i jiné alergeny, např. pyly či plísně. MUDr. Eva Orálková