úvod E-shop > Peřiny a povlečení pro alergiky > StopMite - proti roztočům > Nákupní rádce

Nákupní rádce

Jak vybrat správné polštáře a přikrývky

Při nákupu polštářů a přikrývek pro roztočového alergika musíme být obezřetní. V obchodech se totiž často můžeme setkat s polštáři a peřinami „vhodnými pro alergiky“. Bohužel je to často pouze lákavá nálepka.

Polštáře a přikrývky určené alergikům na roztoče musejí snášet časté praní na alespoň 60 °C, nebo musejí být ošetřeny nějakou pro člověka neškodnou chemickou látkou (např. ACTIGARD), která odpuzuje roztoče nebo jiným způsobem snižuje jejich počty.

Roztočům se v dutém vlákně daří téměř stejně dobře jako v peří. Nákup výrobků plněných dutým vláknem tedy sám o sobě problém neřeší.

Roztočům se velmi daří v lůžkovinách z ovčí vlny. I když tento materiál má své výhody, pro roztočové alergiky jsou výrobky z něj velmi rizikové.

Nejvíce roztočů se v mnoha případech vyskytuje v matracích. Nákupem speciálních polštářů a přikrývek tak problém s roztočovými alergeny nevyřešíme zcela. Je proto vhodné zvážit pořízení protiroztočových bariérových povlaků, do kterých lze uzavřít i matrace.

Často kladené dotazy

Máme zájem o zvýhodněnou sadu polštář + peřina s úpravou ACTIGARD, ale potřebovali bychom polštář jiné velikosti. Je to možné?
Ano, jednotlivé výrobky v sadě je možné vyměnit za výrobky ze stejného sortimentu s jiným rozměrem. Konkrétní cenu vám rádi sdělíme.
Dobrý den, náš malý syn se ještě občas v noci počůrává, takže bychom museli peřinu prát častěji a tím by se brzy ztratila ta protiroztočová úprava. Nedá se účinnost nějak obnovit?
Dobrý den i vám, pro vaše potřeby je určitě vhodnější pořízení protiroztočových povlaků, které ani častým praním neztrácejí účinnost. Počáteční investice je u nich sice vyšší, ale vydrží vám i desítky let a je s nimi daleko méně starostí.
Co je to ten Actigard? Nemám moc ráda chemii. :-)
ACTIGARD je směs látek působících proti množení roztočů (mimo jiné narušuje jejich potravní řetězec), plísní, bakterií a dalších nežádoucích organismů. Lůžkoviny obohacené přísadou ACTIGARD samozřejmě prošly bezpečnostními testy, které prokázaly, že tato přísada sama o sobě neovlivňuje zdraví člověka, a dokonce ani stav jeho pokožky. Polštáře a peřiny opatřujeme povlečením, které zabraňuje jejich přímému kontaktu s naší pokožkou, a tím je riziko podráždění pokožky minimalizováno.

Doporučujeme

Zobrazit všechny stopmite - proti roztočům

telefon Potřebujete poradit? Volejte 541 212 450. Po–Pá: 8.00–16.00