Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Jak vybírat polštáře a přikrývky proti roztočům

Při nákupu polštářů a přikrývek (peřin) pro roztočového alergika musíme být obezřetní. V obchodech se totiž často můžeme setkat s polštáři a peřinami „vhodnými pro alergiky“. Bohužel je to často pouze lákavá nálepka.

Polštáře a přikrývky určené alergikům na roztoče musejí snášet časté praní na alespoň 60 °C, nebo musejí být ošetřeny nějakou pro člověka neškodnou chemickou látkou (např. Actigard), která odpuzuje roztoče nebo jiným způsobem snižuje jejich počty. Nejnovějším způsobem ochrany jsou polštáře a přikrývky potažené protiroztočovým povlakem (např. materiálem Evolon).

Nejvíce roztočů se v mnoha případech vyskytuje v matracích. Nákupem speciálních polštářů a přikrývek tak problém s roztočovými alergeny nevyřešíme zcela. Je proto vhodné zvážit pořízení protiroztočových bariérových povlaků, do kterých lze uzavřít i matrace.

Nákup běžných peřin plněných dutým vláknem sám o sobě problém neřeší. Roztočům se v dutém vlákně daří téměř stejně dobře jako v peří.

Roztoči se množí i v lůžkovinách z ovčí vlny. I když tento materiál má své výhody, pro roztočové alergiky jsou výrobky z něj velmi rizikové.
Chcete si dobře vybrat? S výběrem protiroztočových lůžkovin vám odborně poradíme.

Často kladené otázky

Co je to ten Actigard? Nemám moc ráda chemii. :-)
ACTIGARD je směs látek působících proti množení roztočů (mimo jiné narušuje jejich potravní řetězec), plísní, bakterií a dalších nežádoucích organismů. Lůžkoviny obohacené přísadou ACTIGARD samozřejmě prošly bezpečnostními testy, které prokázaly, že tato přísada sama o sobě neovlivňuje zdraví člověka, a dokonce ani stav jeho pokožky. Polštáře a peřiny opatřujeme povlečením, které zabraňuje jejich přímému kontaktu s naší pokožkou, a tím je riziko podráždění pokožky minimalizováno.
Dobrý den, náš malý syn se ještě občas v noci počůrává, takže bychom museli peřinu prát častěji a tím by se brzy ztratila ta protiroztočová úprava. Nedá se účinnost nějak obnovit?
Dobrý den i vám, pro vaše potřeby je určitě vhodnější pořízení protiroztočových povlaků, které ani častým praním neztrácejí účinnost. Počáteční investice je u nich sice vyšší, ale vydrží vám i desítky let a je s nimi daleko méně starostí.
Máme zájem o zvýhodněnou sadu polštář + peřina s úpravou ACTIGARD, ale potřebovali bychom polštář jiné velikosti. Je to možné?
Ano, jednotlivé výrobky v sadě je možné vyměnit za výrobky ze stejného sortimentu s jiným rozměrem. Konkrétní cenu vám rádi sdělíme.

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • Rychle doručení
Ověřený zákazník před 19 hodinami
  • Kvalitní prověřené výrobky
  • Výborná komunikace
  • Vstřícnost a ochota
  • Skvělá volba i pro ne-alergiky
  • Kvalita produktů
Ověřený zákazník včera
„S obchodem mám již dobré předchozí zkušenosti.“
Ověřený zákazník včera