Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Konvička na výplach nosu Rhino Horn Junior

Pro děti ve věku 4–12 let. Menší rozměry. Užitečný pomocník při alergické a sezónní rýmě určený pro výplach nosu slanou vodou. 

Více informací
Skladem Porovnat
256 Kč
Chcete si dobře vybrat? S výběrem nosní konvičky vám odborně poradíme.

Užitečný pomocník při alergické a sezónní rýmě určený pro výplach nosu slanou vodou.

Menší rozměry. Speciálně navržená pro děti ve věku 4 až 12 let. Oproti originální konvičce Rhino Horn™ je její objem asi o 1/3 menší, tj. cca 200 ml, a je tedy vhodnější pro dětskou ruku. Menší je i ústí nálevky, které se tak lépe hodí pro menší dětský nos.

Tato procedura je doporučována praktickými lékaři i alergology jako součást pravidelné péče o dýchací cesty. Vypadá to složitě, ale zvládne to každý. Běžně se využívá v lázních pro léčbu alergických či opakovaných respiračních chorob. Vyplachování přispívá k uvolnění tzv. zadní rýmy a může předcházet zánětům středouší.

Co dokáže výplach nosu slanou vodou?

 • Působí preventivně, otužuje nosní sliznici a činí ji tak odolnější vůči virovým či bakteriálním infekcím.
 • Pomáhá při obtížích s ucpaným nosem následkem rýmy, nachlazení, senné rýmy nebo chronické rýmy.
 • U osob trpících chronickou alergickou rýmou (zejm. v důsledku alergie na pyl a prach) dojde při výplachu nosu k odstranění alergenů, a tím ke zmírnění obtíží.
 • Při akutních či chronických zánětech nosních dutin i vedlejších nosních dutin solný roztok odplaví zánětlivý sekret, zvlhčí sliznici a urychlí její regeneraci.
 • Využívá se také při chirurgických zásazích v oblasti nosu, u osob pracujících v prašném prostředí a při nadměrném vysychání nosní sliznice.

Jak na to?

K proplachování nosu použijte mírně slanou vodu, která je ohřátá zhruba na tělesnou teplotu. Prostředí uvnitř nosu je přirozeně slané a teplé, a proto by čistá studená voda dráždila nosní sliznici.

Příprava vody

Do konvičky nasypte jednu odměrku kuchyňské soli (dávkování 2,7 g kuchyňské soli na 3 dl vody). Použít můžete také sůl na výplach nosu Rhino Salt.

Nádobu zcela naplňte vlažnou vodou o teplotě cca 37 °C. Konvičku můžete protřepat nebo vodu zamíchat např. odměrkou, aby se sůl rychleji rozpustila. Namísto soli také můžete použít koncentrát Vincentka Nasalis.

Výplach nosu

 1. Přitiskněte ústí konvičky k nosní dírce a lehce zatlačte tak, aby byl nosní otvor uzavřen špičkou nálevky. Roztok by touto nosní dírkou neměl unikat.
 2. Během proplachování dýchejte ústy.
 3. Lehce se předkloňte, hlavu pootočte na stranu.
 4. Nakloňte konvičku směrem vzhůru a voda začne za chvíli samovolně protékat vnitřkem nosu a vytékat druhou dírkou ven.
 5. Totéž zopakujte u druhé nosní dírky.

Zbylou vodu vysmrkejte

Po aplikaci zbývající vodu vysmrkejte, aby v nose a nosních dutinách nezůstala žádná voda.

Bezpečný výrobek

Konvička Rhino Horn™ je vyrobena z tvrdého plastu (PEHD), recyklovatelného a šetrného k životnímu prostředí. Materiál je schválený pro styk s potravinami.
Rhino Horn™ byl úspěšně testován dle nařízení EU REACH na přítomnost tzv. látek vzbuzujících mimořádné obavy (SVHC — substances of very high concern). Rhino Horn™ neobsahuje ftaláty, kadmium ani bisfenol A (BPA). Rhino Horn™ je vyráběn v souladu s ISO 13485:2003, systémem řízení jakosti výrobců zdravotnických prostředků. Označení CE vyjadřuje shodu výrobku se směrnicí 93/42/EEC o zdravotnických prostředcích.

Značka

Rhino Horn

Hodnocení produktu zákazníky

„Krásně a jednoduše se používá, 4 letý syn zvládne sám, vyplachuji i 2 letou dceru“
 • Výborná pomůcka
 • Vyplachuji i 2 leté dítě
Ověřený zákazník před 2 lety

Poradna

K tomuto produktu zatím nepadly žádné dotazy. Můžete být první. :-)

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
 • skvělá cena
 • rychlý bezproblémový obchod
Ověřený zákazník před 2 dny
 • Rychlé dodání
Ověřený zákazník před 9 dny
 • Rychlost dodání
Ověřený zákazník před 13 dny