úvod Proalergiky.cz > Magazín > Redakční články > Alergie na včelu, vosu a další bodavý hmyz > Repelenty minimalizují riziko bodnutí či kousnutí klíšťaty

Repelenty minimalizují riziko bodnutí či kousnutí klíšťaty

Vložte svůj článek

Nejprodávanější z e-shopu:
Zvlhčovač vzduchu Stylies HERA, ultrazvuk

Zvlhčovač vzduchu Stylies HERA, ultrazvuk

Největší nádrž 8 l, antibakteriální ochrana, hygrostat...

3990 Kč
Odstraňovač alergenů Petal Cleanse D

Odstraňovač alergenů Petal Cleanse D

Snižuje množství alergenů v srsti psů. Zlepšuje kvalitu srsti...

479 Kč
Pyžamová sada pro ekzematiky Dermaprotec

Pyžamová sada pro ekzematiky Dermaprotec

Zabraňuje škrábání. 100% bavlna. Speciální střih...

výhodná sada
579 Kč
Nejčtenější články:

Zhruba u tří procent populace se během života objeví alergická reakce po bodnutí hmyzem. Nejčastěji jde o bodnutí včelou nebo vosou, ale vzácností není ani útok sršně či čmeláka. Většinou je reakce mírná a má podobu oteklého pupenu v místě bodnutí, který přetrvává po několik hodin. V některých případech však může bodnutí vyvolat až anafylaktický šok.

Kousnutí klíštětem může mít dlouhodobé následkyKousnutí klíštětem může mít dlouhodobé následkyJeště častější než obdržení žihadla je kousnutí obyčejného komára nebo klíštěte. Alergická reakce na sliny tohoto hmyzu je vzácná a nepředstavuje takové nebezpečí jako jed hmyzu bodavého, avšak po úporném svědění a dalších možných zdravotních důsledcích touží málokdo. Mnohem větší riziko přináší kontakt právě s obyčejným komárem či klíštětem, jelikož tento druh hmyzu přenáší nákazy typu encefalitida či Lymská borelióza. Tyto choroby ohrožují více než polovinu světové populace a v jejich důsledku zemře ročně více než milion lidí.

Největší rizika na nás tedy číhají třeba na piknicích, grilovacích party nebo na výletech do přírody či procházkách s domácími mazlíčky. Hmyz je přitahován pestrými barvami, vůněmi nebo i mastnotou. Pokud jste tedy zpocení, mokří, natření krémem nebo olejem, jako byste hmyzu chystali pozvánku na ochutnávku.

Protože se ale nedá předpokládat, že prožijete většinu života v neprodyšné kouli, je vhodné se na cestu do přírody vybavit repelentem, který sníží riziko bodnutí na minimum.

Swiss Protector repelentSwiss Protector repelentVelmi dobře hodnocený je repelent SWISS PROTECTOR. Představuje 100% ochranu před hmyzem a vyniká z pohledu repelentní účinnosti a šetrnosti k organizmu. Neobsahuje totiž látku DEET, která může být pro tělo nebezpečná. Místo toho jeho složení tvoří účinná látka IR3535, jež pokožku nedráždí a nealergizuje, navíc se rychleji odbourává a vylučuje z organizmu. Účinnost přípravku byla navíc testována také Státním zdravotním ústavem Praha.

Repelent SWISS PROTECTOR sprej byl vyvinut pro odpuzování komárů a klíšťat a dalších druhů lezoucího a bodavého hmyzu. Díky jedinečné kombinaci látek poskytuje až 10hodinovou účinnost. Je aplikovatelný také na dětskou pokožku a osoby s citlivou pokožkou.

Nečekejte, až se nepříjemná reakce na bodnutí či kousnutí hmyzem projeví a vy budete muset řešit následky. Vybavte se vhodným repelentem už nyní, kdy je aktivita klíšťat na vrcholu a ještě několik měsíců bude!

Více na www.repelent-protector.cz

(PR)

Komentáře ke článku
Peter Komárek

12. 9. 2014
11:31

Taky jsme protector koupili letos na doporučení v lékárně a jsme spokojení. Děti jsou sice očkované proti klíšťatům, ale chytnout je nemusí, takže jsme volili repelent, který nás ochrání jak před klíšťaty tak i komáry.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Viktorie

31. 8. 2014
21:39

Nejlepší repelent na trhu. Vyzkoušeli jsme jich
hodně od repelentů jen pro děti až po různé babské rady a nikdy nezbralo 100%. Protector opravdu vydrží dlouho působit a funguje na všechen hmyz a klíšťata.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Viktorie

23. 8. 2014
13:53

Je důležité vybrat správný repelent. V dnešní době jich je tolik na trhu, ale né všechny jsou funkční. I já si v lékárně koupila repelent Protector a naprostá spokojenost. Hlavně teda nám fungoval na komáry, který máme letos u domu plno. Je super, že můžu použít i na kočárek s miminkem a nezanechá mastné skvrny.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Karla

31. 7. 2014
11:21

Tak i já se podělím o kladnou recenzi k Protectoru. Koupila jsem v lékárně na jejich doporučení pro děti k babičce na vesnici. Děti se mi vrátily teď po 14 dnech a bez jediného štípance od komára a klíště také neměly. Takže kupuji hned další na jejich tábor.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Verunja

18. 7. 2014
12:16

Takže tohle je opravdu pecka na trhu. Naprostá spokojenost!!!! Zatím nejlepší co jsme kdy vyzkoušeli. Sice nevím proč se zrovna jmenuje Protector, ale důležité je funguje na 100% a to fakt až na 7h.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

pinoookijo

9. 7. 2014
11:15

Taky jsem koupila Protector a mohu také vřele doporučit. Nyní se mi vrátil syn z tábora a vystříkal ho celý a bez štípance a klíštěte a kamarádčin syn, který s ním byl ve stanu byl teda pořádně doštípaný :)

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Lucka

10. 6. 2014
8:52

Vyzkoušela jsem zmiňovaný repelent na obrázku Protector. A super!!!! Vydrží strašně dlouho působit. O víkendu jsme byli v lese a bez jediného klíštěte!!! A to jsme byli na Jesenicku kde je to nejhorší.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Napište nám svůj názor

Přihlásit se. Proč?
*Jméno:
*Obsah:
Toto pole prosím nevyplňujte
 
Související produkty z e-shopu
Síť proti hmyzu do oken Tesa Insect Stop COMFORT na francouzská okna

Snadná instalace a vysoká účinnost proti létajícímu hmyzu. Omyvatelná. Více barev.

Síť do oken proti hmyzu v teleskopickém hliníkovém rámu Tesa Insect Stop

Skládací teleskopický hliníkový rám. Rychlá a snadná instalace. Vysoká odolnost. Dlouhodobá ochrana proti hmyzu. Více barev.

Lamelová síť proti hmyzu do dveří Tesa Insect Stop STANDARD

Snadné upevnění a možnost opakovaného použití. Vhodné do dveří na balkon, terasu nebo do zimní zahrady. Více rozměrů.

Past na komáry STYLIES Pictoris

Praktická past na komáry a jiný drobný poletující kousavý hmyz. Jednoduchá obsluha i údržba. Bezpečný provoz.

Související články
Při alergii na včelí bodnutí nejezte mateří kašičku
Při alergii na včelí bodnutí nejezte mateří kašičku

Od včel pochází několik různých alergenů. Nejznámějším a nejčastějším je včelí jed....

Člověk alergický na hmyzí bodnutí by měl s sebou nosit protišokový balíček
Člověk alergický na hmyzí bodnutí by měl s sebou nosit protišokový balíček

Po prodělané alergické reakci na bodnutí včelou, vosou nebo jiným hmyzem byste měli...

Alergie na bodnutí komára, nebo jen běžná reakce? Jak s komáry nepřijít do styku
Alergie na bodnutí komára, nebo jen běžná reakce? Jak s komáry nepřijít do styku

Alergie na bodnutí, přesněji řečeno kousnutí komárem není příliš častá. Poradíme...

Rychlá a efektivní ochrana proti nežádoucímu hmyzu
Rychlá a efektivní ochrana proti nežádoucímu hmyzu

Léto s sebou nepřináší pouze pěkné počasí, dovolené a příjemnou náladu, ale také...