úvod Proalergiky.cz > Magazín > Redakční články > Alergie na včelu, vosu a další hmyz > Repelenty minimalizují riziko bodnutí či kousnutí klíšťaty

Repelenty minimalizují riziko bodnutí či kousnutí klíšťaty

Vložte svůj článek

Nejprodávanější z e-shopu:
Čistička vzduchu Winix ZERO

Čistička vzduchu Winix ZERO

Skvělá při alergii na pyl nebo zvířata. Plazmová neutralizace...

5990 Kč
Zvlhčovač vzduchu Stylies HERA, ultrazvuk

Zvlhčovač vzduchu Stylies HERA, ultrazvuk

Největší nádrž 8 l, antibakteriální ochrana, hygrostat...

3990 Kč
Inhalátor<br/>Laica MD6026

Inhalátor
Laica MD6026

Ideální pro inhalaci Vincentky i léčiv. Nejlepší poměr cena/výkon.

1590 Kč
Nejčtenější články:

Zhruba u tří procent populace se během života objeví alergická reakce po bodnutí hmyzem. Nejčastěji jde o bodnutí včelou nebo vosou, ale vzácností není ani útok sršně či čmeláka. Většinou je reakce mírná a má podobu oteklého pupenu v místě bodnutí, který přetrvává po několik hodin. V některých případech však může bodnutí vyvolat až anafylaktický šok.

Kousnutí klíštětem může mít dlouhodobé následkyKousnutí klíštětem může mít dlouhodobé následkyJeště častější než obdržení žihadla je kousnutí obyčejného komára nebo klíštěte. Alergická reakce na sliny tohoto hmyzu je vzácná a nepředstavuje takové nebezpečí jako jed hmyzu bodavého, avšak po úporném svědění a dalších možných zdravotních důsledcích touží málokdo. Mnohem větší riziko přináší kontakt právě s obyčejným komárem či klíštětem, jelikož tento druh hmyzu přenáší nákazy typu encefalitida či Lymská borelióza. Tyto choroby ohrožují více než polovinu světové populace a v jejich důsledku zemře ročně více než milion lidí.

Největší rizika na nás tedy číhají třeba na piknicích, grilovacích party nebo na výletech do přírody či procházkách s domácími mazlíčky. Hmyz je přitahován pestrými barvami, vůněmi nebo i mastnotou. Pokud jste tedy zpocení, mokří, natření krémem nebo olejem, jako byste hmyzu chystali pozvánku na ochutnávku.

Protože se ale nedá předpokládat, že prožijete většinu života v neprodyšné kouli, je vhodné se na cestu do přírody vybavit repelentem, který sníží riziko bodnutí na minimum.

Swiss Protector repelentSwiss Protector repelentVelmi dobře hodnocený je repelent SWISS PROTECTOR. Představuje 100% ochranu před hmyzem a vyniká z pohledu repelentní účinnosti a šetrnosti k organizmu. Neobsahuje totiž látku DEET, která může být pro tělo nebezpečná. Místo toho jeho složení tvoří účinná látka IR3535, jež pokožku nedráždí a nealergizuje, navíc se rychleji odbourává a vylučuje z organizmu. Účinnost přípravku byla navíc testována také Státním zdravotním ústavem Praha.

Repelent SWISS PROTECTOR sprej byl vyvinut pro odpuzování komárů a klíšťat a dalších druhů lezoucího a bodavého hmyzu. Díky jedinečné kombinaci látek poskytuje až 10hodinovou účinnost. Je aplikovatelný také na dětskou pokožku a osoby s citlivou pokožkou.

Nečekejte, až se nepříjemná reakce na bodnutí či kousnutí hmyzem projeví a vy budete muset řešit následky. Vybavte se vhodným repelentem už nyní, kdy je aktivita klíšťat na vrcholu a ještě několik měsíců bude!

Více na www.repelent-protector.cz

(PR)

Komentáře ke článku
Peter Komárek

12. 9. 2014
11:31

Taky jsme protector koupili letos na doporučení v lékárně a jsme spokojení. Děti jsou sice očkované proti klíšťatům, ale chytnout je nemusí, takže jsme volili repelent, který nás ochrání jak před klíšťaty tak i komáry.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Viktorie

31. 8. 2014
21:39

Nejlepší repelent na trhu. Vyzkoušeli jsme jich
hodně od repelentů jen pro děti až po různé babské rady a nikdy nezbralo 100%. Protector opravdu vydrží dlouho působit a funguje na všechen hmyz a klíšťata.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Viktorie

23. 8. 2014
13:53

Je důležité vybrat správný repelent. V dnešní době jich je tolik na trhu, ale né všechny jsou funkční. I já si v lékárně koupila repelent Protector a naprostá spokojenost. Hlavně teda nám fungoval na komáry, který máme letos u domu plno. Je super, že můžu použít i na kočárek s miminkem a nezanechá mastné skvrny.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Karla

31. 7. 2014
11:21

Tak i já se podělím o kladnou recenzi k Protectoru. Koupila jsem v lékárně na jejich doporučení pro děti k babičce na vesnici. Děti se mi vrátily teď po 14 dnech a bez jediného štípance od komára a klíště také neměly. Takže kupuji hned další na jejich tábor.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Verunja

18. 7. 2014
12:16

Takže tohle je opravdu pecka na trhu. Naprostá spokojenost!!!! Zatím nejlepší co jsme kdy vyzkoušeli. Sice nevím proč se zrovna jmenuje Protector, ale důležité je funguje na 100% a to fakt až na 7h.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

pinoookijo

9. 7. 2014
11:15

Taky jsem koupila Protector a mohu také vřele doporučit. Nyní se mi vrátil syn z tábora a vystříkal ho celý a bez štípance a klíštěte a kamarádčin syn, který s ním byl ve stanu byl teda pořádně doštípaný :)

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Lucka

10. 6. 2014
8:52

Vyzkoušela jsem zmiňovaný repelent na obrázku Protector. A super!!!! Vydrží strašně dlouho působit. O víkendu jsme byli v lese a bez jediného klíštěte!!! A to jsme byli na Jesenicku kde je to nejhorší.

Reagovat

Nahlásit nevhodný příspěvek

Napište nám svůj názor

Přihlásit se. Proč?
*Jméno:
*Obsah:
Toto pole prosím nevyplňujte
 
Související produkty z e-shopu
Lamelová síť proti hmyzu do dveří Tesa STANDARD

Lamelové sítě do dveří proti hmyzu snadno upevníte. Sítě je možné použít opakovaně. Jsou vhodné na balkónové dveře, francouzská okna. skleníky, terasy atd. Brání průniku hmyzu, přitom umožňují dveřmi procházet. Konstrukce lamel skvěle doplňuje rám dveří a nenarušuje jejich vzhled.

Síť do oken proti hmyzu v ALU rámu Tesa

Ochrana proti hmyzu pro okna se stabilním hliníkovým rámem v profesionální kvalitě. ALU rám není nutné vrtat a po sezóně jej jednoduše sundáte.

  • Snadná montáž díky jedinečnému systému napojování
  • Vysoce kvalitní design
  • Sklolaminátová síťovina
  • Kompletní sada pro připevnění do oken, včetně svěracích pružin, použitelných na všechny běžné rámy oken
  • Bez nutnosti vrtání do rámů

Rám se sestavuje z extrémně plochých profilů. Díky rohovým spojkám, které se snadno ukotvují je tento originální systém extrémně odolný proti zdeformování.

Síť se ukotví do žlábku po straně rámu pomocí gumové výplně. Do okna se rám zavěšuje pomocí úchytů o různých šířích.

V balení je kompletní sada pro stavbu jednoho rámu.

Rozměry a barvy:

Rámy se vyrábějí ve dvou rozměrech a barvách, síťovina je vždy antracitová. Udáváné rozměry jsou maximální, jednotlivé strany snadno zaříznete pomocí pilky na železo. 

  • bílá 1 × 1,2 m
  • bílá 1,4 × 1,5 m
  • hnědá 1,4 × 1,5 m

Video

Síť proti hmyzu do oken COMFORT na francouzská okna

Síť v černé nebo bílé barvě. Snadná instalace a vysoká účinnost proti létajícímu hmyzu. 

Rozměr sítě: 1,2 m × 2,4 m

Past na komáry STYLIES Pictoris

Praktická past na komáry a jiný drobný poletující kousavý hmyz. Jednoduchá obsluha i údržba. Bezpečný provoz.

Související články
Anafylaktický šok
Anafylaktický šok

Donedávna jsem o anafylaktickém šoku měla pouze základní informace. Věděla jsem, že...

Alergie na bodnutí komára, nebo jen běžná reakce? Jak s komáry nepřijít do styku
Alergie na bodnutí komára, nebo jen běžná reakce? Jak s komáry nepřijít do styku

Alergie na bodnutí, přesněji řečeno kousnutí komárem není příliš častá. Poradíme...

Člověk alergický na hmyzí bodnutí by měl s sebou nosit protišokový balíček
Člověk alergický na hmyzí bodnutí by měl s sebou nosit protišokový balíček

Po prodělané alergické reakci na bodnutí včelou, vosou nebo jiným hmyzem byste měli...

Rychlá a efektivní ochrana proti nežádoucímu hmyzu
Rychlá a efektivní ochrana proti nežádoucímu hmyzu

Léto s sebou nepřináší pouze pěkné počasí, dovolené a příjemnou náladu, ale také...

Při alergii na včelí bodnutí nejezte mateří kašičku
Při alergii na včelí bodnutí nejezte mateří kašičku

Od včel pochází několik různých alergenů. Nejznámějším a nejčastějším je včelí jed....