Infolinka 541 212 450Bolák s puchýřema na tváři

Otázka:

dobrý den,mé dceři 7let už tři roky trápí na tváři oškliví bolák s puchýřema vypadá ma to vždy moc ošklivé připomíná to jako by ji do tváře naklaladlo něco vajíčka kdybych to měla k něčemu přirovnat a to ma vždy na jaře začatkem leta po čtrnácti dnech s pomocí mastiček a podrů jí to zmizí a na zimu se ji to na tom samém míste udelá znova ale jen červený flek a v něm červené žilky bez puchýřu a pak zas k letu s pochýřema a tak už to trvá tři roky,u doktora mě řekli že je to od jedovaté kytky ale doma žadnou nemáme a myslím že by to nemělo tak pravidelný ciklus být to kytkou na kožním jí dělali alergické testy a nic prosím poradte děkuji Brzáková

Tazatel:

Petra Brzáková

Odpověd:

Dobrý den, paní Brzáková,

na základě Vašeho popisu se bohužel nedá stanovit diagnóza. Ta je bohužel důležitá pro to, abyste mohla zvolit správná opatření. Nenaznačila Vám kožní lékařka, že by se mohlo jednat o nějaký druh ekzému? To by Vám pak mohly pomoct informace na tomto portálu v sekcích Atopický ekzém nebo Kontaktní alergický ekzém.

Zkuste přimět své lékaře k nějaké diagnóze. Pokud má vyrážka u dcerky souvislost s alergií nebo ekzémem, u nás pak už konkrétní rady určitě najdete.

Držíme Vám palce,

Michal Závacký, ProAlergiky.cz