Infolinka 541 212 450Puchýřky na kůži při zvýšeném pocení

Otázka:

Dobrý den, obracím se na Vás se svým problémem, i když nevím, zda se jedná úplně o alergickou reakci. Od loňského léta se mi při zvýšeném pocení objevuje po těle (především dekolt, paže, horní část zad, občas i stehna) jemná krupička, která je tvořena droboučkými puchýřky. Puchýřky jsou plné čiré tekutiny, jdou prasknout pouhým přejetím ruky po kůži. Nijak nesvědí, nepálí, ale jsou nevzhledné a omezují mě v mém běžném životě, jelikož pravidelně sportuji a v létě pracuji jakožto animátorka v přímořských destinacích, je pro mě téměř nemožné vyhnout se aktivitám, při kterých se člověk více potí. Předem moc děkuji za Vaši radu, nebo alespoň názor čím by mohla být tato reakce způsobena.

Tazatel:

Katka

Odpověd:

Dobrý den, Katko,

Vaše puchýřky zřejmě skutečně nebudou alergického původu. U alergických vyrážek (kopřívek, ekzémů) je totiž svědění docela typické. Spíš to vypadá na takzvané potničky vznikající přehřátím pokožky.

Pokud je to tak, nejde o nic vážného, ale doporučuji návštěvu kožního lékaře, který Vám poradí, co s tím dál. Jestli se puchýřky rychle rozplývají, doporučuji si je vyfotit, ať lékaři máte co ukázat. :-)

Mějte se pěkně,

Michal, ProAlergiky.cz