Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Puchýřky na kůži při zvýšeném pocení

Dobrý den, obracím se na Vás se svým problémem, i když nevím, zda se jedná úplně o alergickou reakci. Od loňského léta se mi při zvýšeném pocení objevuje po těle (především dekolt, paže, horní část zad, občas i stehna) jemná krupička, která je tvořena droboučkými puchýřky. Puchýřky jsou plné čiré tekutiny, jdou prasknout pouhým přejetím ruky po kůži. Nijak nesvědí, nepálí, ale jsou nevzhledné a omezují mě v mém běžném životě, jelikož pravidelně sportuji a v létě pracuji jakožto animátorka v přímořských destinacích, je pro mě téměř nemožné vyhnout se aktivitám, při kterých se člověk více potí. Předem moc děkuji za Vaši radu, nebo alespoň názor čím by mohla být tato reakce způsobena.

Katka

Odpověď

Dobrý den, Katko,

Vaše puchýřky zřejmě skutečně nebudou alergického původu. U alergických vyrážek (kopřívek, ekzémů) je totiž svědění docela typické. Spíš to vypadá na takzvané potničky vznikající přehřátím pokožky.

Pokud je to tak, nejde o nic vážného, ale doporučuji návštěvu kožního lékaře, který Vám poradí, co s tím dál. Jestli se puchýřky rychle rozplývají, doporučuji si je vyfotit, ať lékaři máte co ukázat. :-)

Mějte se pěkně,

Michal, ProAlergiky.cz

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„Rychlé dodání, kulantní jednání (mnou původně objednaný nesprávný rozměr obchod promptně vyřídil).“
Ověřený zákazník před 4 dny
„O.K. doporučuji.“
  • Kvalitní zboží.
  • Rychlé dodání.
Ověřený zákazník před 7 dny
„Nemám co vytknout vše proběhlo na jedničku 1* spokojenost.“
Ověřený zákazník před 14 dny