Infolinka 541 212 450Co užívat při alergii na pyl, prach a plísně, kopřivka?

Otázka:

Dobrý den, potřebovala bych se prosím zeptat, mám alergii na pyl, prach i plísně z venku, k tomu kopřivku ze sluníčka. Užívám nyní Jovesto prášky a myslím, že vůbec nezabírají. Užívám je už od května. Poradili byste mi prosím co je nejlepší a nejúčinnější? Děkuji moc za radu.

Tazatel:

Martina

Odpověd:

Dobrý den,

bohužel neexistuje univerzální lék/antihistaminikum, který by byl nejlepší a nejúčinnější. Každý jedinec na stejný lék může a reaguje různě. Léčivou látkou v přípravku Jovesto je desloratadin. Ten spolu s loratadinem představují léčivé látky, které vykazují obecně vysokou účinnost v léčbě pacientů s alergickou rhinitidou, kopřivkou a také u některých astmatických pacientů. Desloratadin obsahují i jiné přípravky např. Azomyr, Aerius, Desloratadine Actavis aj., loratadin např. Claritine.

Doporučuji obrátit se na Vašeho ošetřujícího alergologa a léčbu zkonzultovat a dle potřeby upravit.

Kromě medikamentózní léčby bych Vám doporučila zvážit pořízení kvalitní čističky vzduchu, která si dokáže účinně poradit právě s pyly, prachem, sporami plísní a dalšími látkami v domácnosti. V případě potřeby Vám s jejím výběrem rádi poradíme na infolinkách: 602 813 222, 722 922 920.

Pro informaci přikládám tipy na články:

Příznaky, diagnóza a léčby pylové alergie

Jak se vyhnout pylům doma i venku

Jak se vyhnout plísním doma i venku

 

S pozdravem

Táňa, ProAlergiky.cz