Infolinka (všední dny 8.30–16 h)
602 813 222

Dotaz 1120

Dobrý den, od dětství trpím alergickou rýmou a zánětem spojivek. Loni jsem podstoupil tonzilektomii kvůli deset let stále se opakujícím angínám a sinusitidám. Přestože předtím byl vždy z mandlí vykultivován zlatý stafylokok nebo hemofilus, v odoperovaných mandlích mi našli nějaké actinomycety, které nakonec určili jako zdroj potíží, který způsobil oboustranou chronickou tonzilitidu. Nyní jsem bez krčních mandlí a totálně se mi,především v noci, ucpává nos. Někdy je téměř nemožné dýchat nosem. Na ORL mi dali současně Flixonase a Rhinocort a ze začátku i Prednison tbl. (10 dní). Účinek je však minimální a navíc mi v poslední době několikrát denně teče krev z nosu. Obvodní lékař mi ještě předepsal Aerius 1*1. IgE mám v krvi pouze okolo 50. Podle alergolog. testů jsem citlivý na seno, pyl, prach, trávy a bakterie HCD i DCD. KOrtikoidy bch chtěl vysadit, ale ORL lékař mi řekl, že jiná léčva zatím není. Existuje nějaký přípravek, který by mě zbavil ucpaného nosu?

Michal Křenek

Odpověď

Dobrý den. Obávám se že ve vašem případě má Váš lékař pravdu. Bez nosních steroidů to asi nepůjde, možná by se mohl vyzkoušet Nasonex v kombinaci s Allergodilem či Livostinem. MUDr. Tomáš Rohovský

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„Dobrý“
Ověřený zákazník před 4 hodinami
  • Rychlé a solidní jednání
Ověřený zákazník před 12 dny
  • Podrobny popis produktu,prislusenstvi k dokoupeni je hned u produktu a nemusim nikde hledat .Cisticka vzduchu perfektni.Snadne ovladani a bezi tak jak ma.
Ověřený zákazník před 12 dny