Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Dotaz 1506

Dobrý den! Je mi 46 let, mám mírnou nadváhu, rok mám zjištěný dibetes II a vysoký TK, beru Glucophage 3x500 a Tritace 1x2,5 a Ascorutin 2x1. Asi po dvou měs.léčby jsem dostala zjara pravděpodobně alergickou rýmu a pálení očí, po pěti týdnech protékání nosu beru trvale 1x1 Zodac. Mám od pětatřiceti let trombocytopenii (na jaře po zimě vždy okolo 20tis, na podzim po létě okolo 80 tis. destiček , bez léčby). Letos se mi ale trombocyt. výrazně zhoršila (nyní, kdy mívám destiček před zimou víc, mám jen 25 tis). Může to souviset s prášky na tlak (nebo na diab.), měla bych požádat o změnu prášků?? Když vysadím Zodac, slzím a smrkám stále, i když trochu méně než na jaře. Tlak mám teď okolo 130/90, glykovaný p. 4,5, glykemky vyrovnané, spíš trvala vyšší na lačno, po jídle není problém.Také se teď objevil mírný ekzém (měla jsem v dětství). Díky, Marjánka

Marjánka

Odpověď

Dobrý den.Vaše obítže jako alergické vypadají . Jistě je vhodné alergologické vyšetření. Výše uvedené léky nepovažuji za pravděpodobnou příčinu zhoršených výsledků trombocytů , je ale nutné podrobné interní vyšetření. MUDr. Tomáš Rohovský

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„Spokojenost.Rychlé dodání.Doporučuji.“
Ověřený zákazník před 2 dny
„Obchod vřele doporučuji“
  • Velký výběr zboží, rychlost dodání zboží, solidní jednání
Ověřený zákazník před 2 dny
  • Rychlé vyřízení objednavky
Ověřený zákazník před 3 dny