Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Dotaz 2175

Dobrý den,může souviset velký výskyt aftů s hormonální antikoncepcí?V období těhotenství se mi neobjevily a nyní po nasazení HA je mám zase a neustále.Jsem alergická na mléčnou bílkovinu, ale hřeším jen občas.HA obsahuje laktozu,na kterou mi nebyla zjištěna z krve alergie.Mám změnit HA např.za náplasti nebo ji nebrat kvůli hormonům vůbec? Nebo se spíše zaměřit na mléko? Za odpověd předem děkuji.

Simona

Odpověď

V tomto případě je nutno začít řešit problém postupně. Zkusit zcela vysadit mléko a nebude-li efekt dostatečný, potom změnit nebo vysadit antikoncepci. Určitě současně používat ústní vodu denně po čištění zubů k desinfekci ústní sliznice. Příčina výskytu aft je možná mnohočetná a někdy se pátrání podobá detektivce. MUDr. Eva Orálková

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • V pátek jsme objednali, v úterý zboží dorazilo.
Ověřený zákazník před 21 hodinami
„Spokojenost.Rychlé dodání.Doporučuji.“
Ověřený zákazník před 3 dny
„Obchod vřele doporučuji“
  • Velký výběr zboží, rychlost dodání zboží, solidní jednání
Ověřený zákazník před 3 dny