Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Dotaz 2741

Dobrý den, prosím o radu. Celý život mám atopický ekzém. Jeho výskyt byl v mezích a když se hodně zhoršil, používala jsem hormonální mastičky, po kterých ten ošklivý ekzém zmizel. Nyní jsem ve čtvrém měsíci těhotenství a ekzém je stále horší. Jelikož nemůžu užívat hormonální mastičky, je to dost k nevydržení. Na noc beru dithiaden, po kterém spím zhruba hodinu vklidu a pak do rána tak 3 hodiny. Už týden zkouším držet (v rámci potravinové alergie u atopiků), ale žádné změny se nedostavily. Chci se tedy zeptat, jestli se AE zhoršil těhotenstvím a zda můžu užívat nějaké hormonální masti. Nebo zda neznáte nějaký způsob, jakým ekzém zmírnit. Moc děkuji. Eva

Eva Kiclová

Odpověď

Dobrý den, je nutné abyste kontaktovala především dermatolgoa, pod jeho vedením je možné podávat i hormonální externa, dále bych z antihistamnik doporučil claritine a intenzivní promašťování pokožky MUDr. Tomáš Rohovský

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„Rychlé dodání, kulantní jednání (mnou původně objednaný nesprávný rozměr obchod promptně vyřídil).“
Ověřený zákazník před 4 dny
„O.K. doporučuji.“
  • Kvalitní zboží.
  • Rychlé dodání.
Ověřený zákazník před 7 dny
„Nemám co vytknout vše proběhlo na jedničku 1* spokojenost.“
Ověřený zákazník před 14 dny