Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Dotaz 3054

Dobrý den. Mám atopický ekzém na obličeji (víčko, rty) a díky letošní zimě se zhoršil. Mažu kortikoidy a chtěla bych se zeptat, jestli nevadí, když používám kortikoidní mast locoid lipocream delší dobu. Vždy dva 2 dny mažu, pak týden nemusím. Navíc mi přijde, že se ekzém trochu rozšířil, bojím se, že za to můžou kortikoidy nebo je to jen tou nepřízní počasí? A ještě mě zajímá, jak velké je riziko, že by kortikoidy mohly nastartovat perorální dermatitidu? Velmi děkuji

faixová

Odpověď

Dobrý den, pokud kortikoidy používáte v tomto režimu, není to "příliš". doporučuji kromě kortikoidů intenzivnější promazávání. Dlouhá a chladná zima skutečně může způsobit zhoršení projevů AE. Lokálně použvané kortikoidy mohou vyvolat projevy periorální dermatitidy, zejm. pokud se v obličeji nesprávně používají prostředky III. a IV. třídy, ev. halogenované. Riziko je zejm. v trojúhelníku mezi nosem , kolem rtů a na kůži brady, někdy i po stranách nosu. Při léčbě AE v obličeji lze využít topických imunomodulátorů (tedy nekortikoidních krémů a mastí) - konzultujte se svým kožním lékařem. S pozdravem D. Kaňovská MUDr. Daniela Kaňovská

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„Vše proběhlo perfektně. Rychlé dodání.“
Ověřený zákazník včera
„slušný obchod, nekupoval jsem zde poprvé.“
  • jsou rychlí, nákup i doručení OK
Ověřený zákazník před 7 dny
  • Brzké doručení
Ověřený zákazník před 8 dny