Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Dotaz 310

Dobry den, chtela bych se zeptat, zhruba pred rokem mi lekari zjistili Crohnovu chorobu, nyno jsem zhruba pred tydnem vysadila kortikoidy ( lek Prednison ) a od te doby mam hrozne potize s kuzi. Na obliceji mam strasne suchou kuzi a svedivou a na rukou a v dekoltu se mi udelala cervena vyrazka, ktera nesvedi. Muze to souviset s vysazenim kortikoidu ? Dekuji

Misa

Odpověď

Vážená paní, postižení kůže po vysazení kortikosteroidů ve Vašem případě, tj. při léčbě Crohnovy choroby, může skutečně souvislet s vysazením kortikosteroidů, pokud jste kožním onemocněním trpěla již před terapií kortikosteroidy. Souvislost však může být též s Vaší základní diagnózou, ale může být vyvoláno též docela jinou příčinou, na kterou jste nepomyslela. Obraťte se proto na svého kožního lékaře, který určí event. souvislosti a provede dle potřeby i speciální dermatologické vyšetření. Doc. MUDr. Eliška Dastychová, CSc.

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„slušný obchod, nekupoval jsem zde poprvé.“
  • jsou rychlí, nákup i doručení OK
Ověřený zákazník včera
  • Brzké doručení
Ověřený zákazník před 2 dny
„Vše OK, absolutní spokojenost.“
Ověřený zákazník před 7 dny