Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Dotaz 3260

Dobrý den, ve středu jsem byla na poslední dávku protialergické injekce(jsem alergická na jarní trávy - pyl). Ve čtvrtek jsem dostala teplotu(37,5°C) a otekly mi ruce a nohy, bolí mě klouby a jsem unavená. Byla jsem u praktické lékařky a ta mi odebrala krev. Mám ALT 1,08 a nepotvrzené podezření na mononukleózu. Nasadila mi antibiotika a já bych se ráda zeptala, zda je možné, že mi tyto potíže způsobila vakcína. Děkuji mockrát, Jana

Jana P.

Odpověď

Dobrý den, nepíšete konkrétní název vakcíny, kterou jste dostala, na trhu jich je více. Vakcína ale s největší pravděpodobností nezpůsobila zvýšení ALT a zřejmě ani ostatní příznaky. Je však možné, že u vás v den, kdy jste dostala vakcínu, docházelo k rozvoji virozy či nachlazení a vakcína jen urychlila či zhoršila průběh virozy. S pozdravem, MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„slušný obchod, nekupoval jsem zde poprvé.“
  • jsou rychlí, nákup i doručení OK
Ověřený zákazník před 10 hodinami
  • Brzké doručení
Ověřený zákazník včera
„Vše OK, absolutní spokojenost.“
Ověřený zákazník před 6 dny