Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Ekzém při střídání teplot

Dobrý den,je mi 14 let. Když mi byli 3 měsíce, měl jsem atopický exém. Ten za nedlouho vymizel(po starostlivé péči matky) a dlouhou dobu nic. V zimě na začátku roku 2011 se nemoc projevila znova. Vždy, když jsem vešel z chladu do horka a obráceně, tak mi zčervenala a zflekatěla kůže na obličeji, krku, břichu a rukách..Za cca 2 hodiny se to vždy uklidnilo,ale když jsem proces opakoval (přišel ze zimy do horka a opačně) tak jsem to mě znova. Za nedlouho vše kompletně vymizelo a já prožil bezstarostné léto 2011.. Tuto zimu (začátek roku 2012)se mi toto oběvilo znova,ale ve větší míře. Nejen když jsem přišel z horka do zimy a opačně,ale i při fyzické námaze (běh,jízda na kole,cvičení) a při psychické námaze(stres,rozčilení atd...)a k tomu se projevuje silnou,ale silnou svcědivostí.Mám fleky hlavně na rukách a nohách,občas i na krku,ale zase to vymizí do cca. 2 hodin,potom ale nesmím mít stres a pohyb,což je nemožné a mám to opět znova. Proto jsem šel v březnu na odběr krve a za měsíc paní doktorka konstatovala, že mám alergii na roztoče..Konstatovala také,že mám začínající astma,ale o atopickém exemu se moc nezminovala,nechala ho jaksi, stranou . Na osypání mi nasadila prášky Levoceirizin-ratiopharm 5mg, pravidelně 1 na noc. Ty nezabírali, tak jsem šli 25.6 na kontrolu a dala mi prášky Azomyr 5mg, také 1 na noc a při potížích Dithiaden. Tyto prášky beru asi týden, ale také nezabírají a mám strach, že nezaberou stejně, jako ty před nimi. Matka mi ještě před týdnem koupila mast A-DHERMA. Také vůbec zádné zlepšení. Ted,když svítí sluníčko,tak na něj ani nemůžu,nebot když na něm chvíli jsem, tak se zpotím a osypu se a žádný prášek na zklidnění kůže nepomůže. Co mám udělat aby to už zmizelo ?? Napadá mě hlavně koupit novou matraci, protože ta moje je už hodně stará, koupit speciální protiroztočové povlaky na polštář, deku a matraci, téměř každý den vysávat prach a sundat záclovy, dát pryč koberce. Je všechno nutné ?? Ještě mě napadla koupit mastičku s obsahem minerálních solí z mrtvého moře.Slyšel jsem, že má pozitivní účinky. Děkuji za rady.

Jiří Jindra

Odpověď

Dobrý den, pokud jsem to dobře pochopila, vaše potíže se objevují hlavně v zimním období. V tomto období trávíme více času ve vnitřních prostorách, proto může být náš kontakt s alergeny větší. Taky je potřeba uvažovat o tzv. chladové alergii, případně o kombinaci obou onemocnění. Prokázaly krevní testy ještě nějaký jiný problém? Absolovoval jste i imunologické testy? Většinou léčba léky proti alergii je alespoň částečně úspěšná. V současnosti je na trhu vícero druhů léků proti alergii, někdy je potřeba vyzkoušet několik typů léků proti alergii, než se najde ten správný.

Co se týká protiroztočových opatření - pokud koupíte protiroztočové povlaky, nemusíte kupovat novou matraci nebo lůžkoviny. Povlaky jsou nejdůležitějším opatřením při roztočové alergii, protože člověk tráví v posteli hodně času, navíc tam mají roztoči ideální podmínky. Dále je nutné mít dobrý vysavač, který nejen, že má výbornou filtraci, ale také musí mít vzduchotěsnou konstrukci, aby prach, který vysajete se nedostal zpět do vzduchu. Pokud si nejste s opatřeními jistý, zavolejte na 602 813 222, kde Vám poradí.

S pozdravem MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„slušný obchod, nekupoval jsem zde poprvé.“
  • jsou rychlí, nákup i doručení OK
Ověřený zákazník před 3 dny
  • Brzké doručení
Ověřený zákazník před 4 dny
„Vše OK, absolutní spokojenost.“
Ověřený zákazník před 9 dny