Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Výplachy nosu Vincentkou

Dobrý den, chtěla bych Vás poprosit o názor. Můj 7mi letý syn je alergik. Při jakýchkoli potížích s rýmou (i alergickou i "normální") mu už asi od 5ti let dělám výplach nosu vlažnou Vincentkou - a to pomocí stříkačky, jednou nosní dírkou tam, druhou ven. V praxi to znamená, že téměř celou zimu i jaro vždycky večer před spaním "proplachujeme nosík". Synovi to nevadí, už si zvykl a dokonce si o tuto proceduru sám řekne, když ho začne obtěžovat ucpaný nos. Moje kamarádka chtěla tuto metou použít u svého synka taky, ale její obvodní lékařka jí to nedoporučila, prý je to zbytečné dráždění sliznice. Pokud vyplachovat, jen vyjimečně a krátkodobě ... Tak teď jsem trochu na rozpacích, jestli neděláme něco špatně ... i když vlastní zkušenost říká, že synovi tato procedura opravdu pomáhá, hlavně u alergické rýmy se sliznice "opláchnou" od pylu a prachu. Děkuji za Váš názor a přeji Vám hezký den. Michaela

Michaela

Odpověď

Dobrý den,

obecně výplachy nosu doporučuji. V období potíží Vincentkou, mimo infekt (např. v pylové sezoně) pouze vodou. Je to technika, kterou používali jogíni.

Existují nosní konvičky, které lze použít místo stříkačky. Vím o dvou - konvička Rhinohorn, dá se objednat přes internet, dováží se z Norska. Druhou lze zakoupit v lékárně nebo také přes internet na stránkách Vincentky, ev. v E-shopu ProAlergiky.cz v sekci Konvičky na výplach nosu.

O podráždění sliznic při výplachu se hovoří zejm. při používání sprejů s hypertonickou mořskou vodou. Mají vysokou koncentraci minerálů a při denním používání opravdu mohou dráždit.

MUDr. Eva Orálková

P. S.: Koncentrát do nosní konvičky Vincentka Nasalis neobsahuje oxid uhličitý, tudíž je daleko příjemnější než sycená minerálka. Michal, ProAlergiky.cz

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„slušný obchod, nekupoval jsem zde poprvé.“
  • jsou rychlí, nákup i doručení OK
Ověřený zákazník před 3 dny
  • Brzké doručení
Ověřený zákazník před 4 dny
„Vše OK, absolutní spokojenost.“
Ověřený zákazník před 10 dny