Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Pálení v krku a otok obličeje

Dobrý den, chtěl bych se zeptat je mi 23 let a uz od mala mam alergii na brzký jarní pyly (bříza, líska, trávy). Kolem sedmi let jsem podstoupil vakcinaci(po injekcích jsem měl reakce tak potom jsem dostal kapičky) několik let to bylo celkem v pořátku. Před 2 až 3 roky se alergie objevila opět ve větší míře a od obvodního lékaře jsem dostal Aerius 1,0,0. Alergie se držela pod kontrolou ale ve středu ráno mě začalo silně pálit v krku (nic jsem do té doby nepil a nejedl) pak asi za 10 minut mi otekl obličej a krk (zvenku i uvnitř) k tomu se přidaly závratě,třes, tak jsem odjel k obvod. l. ten provedl zákl. vyšetření. (TK 140/90 P 120 normálně mam 90/60) nic nezjistil prý jsem byl zdravej ale pro jistotu mě poslal do nemocnice na interní ambulanci. Tam udělali EKG které bylo v normě až na úsek ST kde bylo chvění. Pak jsem byl na sonu kde nic abnormálního nezjistily. Odtuď mě konečně poslali na alergologii. Tam spirometrie (v normě), zákl. fyzikální vyš (zjištěno velmi silné podráždění sliznice krku s otokem). Na kožní testy mam přijít na podzim nebo pokud mi dojdou léky které mi předepsala pani doktorka Aerius 1,0,1 při aler. reakci rozkousat max. další 2 Avamys 1,0,1 (dva vstřiky do každé dírky) A můj dotaz zní: jestli je normální že od středy mam pořát závratě(motání hlavy s černem před očima 2-3sek), svalovou slabost DK, únavu, a od pátku se nepravidelně objevuje kašel. Děkuji moc za radu.

Marek Nemeth

Odpověď

Dobrý den, Marku,

příznaky, které popisujete (zvlášť pokud jste zároveň pociťoval zvýšenou svědivost pokožky), se nápadně podobají příznakům lehčího anafylaktického šoku. Ale mohlo jít samozřejmě i o cokoli jiného, co s alergií nesouvisí. Pokud cítíte znatelnou úlevu při užívání Aeriusu, s vysokou pravděpodobností jsou Vaše potíže alergologického/imunologického rázu.

Záhadou zůstává, co tuto reakci vyvolalo a proč trvá tak dlouho. "Normální" to určitě není, zvlášť pokud jste byl prohlášen za zdravého člověka. Jestli jste nic nepozřel, mohl jste něco vdechnout. Například roztoče nebo jiný alergen, který u Vás doposud nebyl odhalen. Možností je bohužel mnoho. Pokud Vaše potíže přetrvávají, možná jste s "pachatelem" nadále v kontaktu.

V každém případě Vám držíme palce,

Michal, ProAlergiky.cz

 

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„Spokojenost.Rychlé dodání.Doporučuji.“
Ověřený zákazník včera
„Obchod vřele doporučuji“
  • Velký výběr zboží, rychlost dodání zboží, solidní jednání
Ověřený zákazník před 2 dny
  • Rychlé vyřízení objednavky
Ověřený zákazník před 3 dny