Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Alergie na mořskou vodu - vyrážka v obličeji po koupání v moři

Dobrý den, je mi 23 let, nemám žádnou prokázanou alergii. u moře jsem byla za život 6 krát, poslední dvě dovolené jsem měla dost velký problém: pokaždé, když jsem se přiblížila k moři, teklo mi z nosu a z očí, otekl mi obličej a pálily mě oči. opuchnutí zůstalo i když jsem se od moře vzdálila, ale ostatní příznaky během cca 30 min vymizely. může jít o nějakou alergii na mořskou vodu? poslední dovolenou jsem si dávala kortikoidovou mastičku na oči a Zodac a příznaky se mírně zlepšily.

mary

Odpověď

Dobrý den, Mary,

Vaše zkušenost je opravdu velmi neobvyklá. Zajímavé je, že se Vám příznaky zasahují pouze obličej. Jelikož nemáte vyrážku po těle a Vaše příznaky přípomínají záchvat alergické rýmy, mohlo by se jednat o nějakou inhalační alergii.

To znamená, že můžete být alergická na něco, čeho je ve vzduchu hodně podél moře. Napadají mě například plísně nebo nějaká kvetoucí rostlina, která vyhledává břehy a se kterou se doma nedostanete v takové míře do styku.

Může jít i o kontaktní alergickou reakci na nějakou opalovací kosmetiku. Ve světě se objevily i zprávy o alergii na určitý mořský plankton, která se projevu jako vyrážka v obličeji nebo v oblasti plavek. V každém případě se svými zkušenostmi seznamte svého lékaře, která Vás může odeslat na alergologii na další vyšetření.

Držíme palce,

Michal, ProAlergiky.cz

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • skvělá cena
  • rychlý bezproblémový obchod
Ověřený zákazník před 4 dny
  • Rychlé dodání
Ověřený zákazník před 12 dny
  • Rychlost dodání
Ověřený zákazník před 15 dny