Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Alergie na marihuanu/konopí

Dobrý den.Mám dotaz co mám dělat,když vím,že sosed kouří trávu,já se neustále dusím,slzí mi oči,teče mi z nosu.Škrábe mě v krku a svědí celé tělo.Otékají oči,atd.Stále větrám,ale se sousedem není domluva.Když jsem venku nebo v jiných budovách,mé příznaky se silně zmírní.Když soused odjede na delší dobu mé příznaky z cela vymizí.Prosím,myslíte že mám jít na policii,nebo jak to mám řešit.Mám strach,že se asi udusím.Testy na alergie z potravin,atd mi dělaly,na nic nepříšly.Moc děkuji.

Petra Brožková

Odpověď

Dobrý den, paní Brožková,

případy alergických reakcí na konopí již byly ve světě zaznamenány. Alergická reakce opravdu může vzniknout i pouhým vdechováním kouře z marihuany. Projevuje se právě tak, jak popisujete, tzn. alergická rýma, astmatické potíže, kopřivka a otoky kůže.

Alergie na konopí se, pokud vím, zatím u alergologa ostestovat nedá. Lékaři mají k dispozici jen vzorky nejběžnějších alergenů.

Obávám se, že kouření marihuany není tresné, takže Vám policie nepomůže. Je to stejné jako se všemi kuřáky, kteří svým zlozvykem obtěžují své okolí.

Pokud se sousedem není možná domluva, doporučujeme Vám udělat určitá opatření na ochranu ovzduší ve Vašem bytě:

  • Je-li to možné, větrejte tím oknem, které je nejvzdálenější od souseda. Případně větrejte pouze v době, kdy nekouří (pokud se to dá vystopovat).
  • Pořiďte si čističku vzduchu.

Pro případ, že se nebudete moci konopnému kouři vyhnout, mějte k dispozici protialergické léky. Ideální je nechat si nějaké předepsat lékařem.

Dávejte si také pozor na konopné semínko, které se může objevit v některých potravinách (čokolády, lisované tyčinky apod.).

Držíme palce!

Michal Závacký, ProAlergiky.cz

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„První nákup a velká spokojenost.“
Ověřený zákazník před 2 dny
  • Rychle doručení
Ověřený zákazník před 3 dny
  • Kvalitní prověřené výrobky
  • Výborná komunikace
  • Vstřícnost a ochota
  • Skvělá volba i pro ne-alergiky
  • Kvalita produktů
Ověřený zákazník před 4 dny