Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Užívání vakcín proti alergii Staloral po přestávce

Dobrý den! Mám syna, který již dva roky bere pravidelně Staloral, 2x týdně 4 kapky. Nyní bere antibiotika, paní doktorka mi řekla, že mám Staloral vynechat a pokud ho nebere více než dva týdne, tak opět začít postupně. Na začátku léčby jsem měli dvě lahvičky - modrou a fialovu, tou modrou jsme začínali. Nyní mi bylo řečeno, že mám začít až tou fialovou, a postupně to zvýšit, ale nějak jsem to nepochopila. Jestli mu mám dát první den 1 kapku, další den 2 kapky, třetí den 3 kapky a čtvrtý den 4 kapky a pak už dvakrát týdně. Velmi děkuji za odpověď- Eva Kuntová

Eva Kuntová

Odpověď

Dobrý den, paní Kuntová,

ano, lahvička se světle modrým víčkem se užívá pouze jednou na začátku léčby a už se k ní nevracíte ani v případě krátkodobého přerušení léčby.

Takže skutečně užíváte fialovou lahvičku a postupně s každou aplikací vždy o jednu nebo dvě kapky (stisknutí pumpičky) zvyšujete dávku, až se dostanete na předepsanou maximální dávku. Kapky se standardně užívají třikrát týdně (pokud Vám alergolog nedoporučil jiné dávkování), což platí i pro tento "najížděcí" postup. 

Mějte se hezky,

Michal Závacký, ProAlergiky.cz

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„slušný obchod, nekupoval jsem zde poprvé.“
  • jsou rychlí, nákup i doručení OK
Ověřený zákazník před 5 hodinami
  • Brzké doručení
Ověřený zákazník včera
„Vše OK, absolutní spokojenost.“
Ověřený zákazník před 6 dny