Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Toxiny v pracích prostředcích

Říkáte, že toxiny obsažené v pracích prostředcích (a potažmo benzen, styren a formaldehyd různých osvěžovačů vzduchu) většina popoluace snáší a na těch pár citlivých nikdo nebude brát zřetel. Takovou odpověď bych spíše čekala od zástupce chemické firmy, než od lékaře-alergologa. Musím připomenout, že škodliviny pronikají do plic, jater i ledvin všech lidí bez rozdílu, jen senzitivci jsou (často velmi naléhavě) svým organismem varováni. Doporučovat člověku, aby léky (tedy další chemií) přinutil své tělo akceptovat celý tento chemický koktejl, to je asi jako radit nekuřákovi polykat prášky otupující čich vůči nikotinu - vždyť přece většina lidí kouří a tak je to tedy normální.... Ti, co doposud alergici nejsou, se v prostředí tolerantním ke škodlivinám mohou brzo alergiky stát. A pokud se s tím začne něco dělat až tehdy, kdy to bude vadit všem, tak to bude pozdě. Jinak nic ve zlém a ještě jednou díky za odpověď.

Ola Hájková

Odpověď

Dobrý den, paní Hájková,

pravděpodobně reagujete na nějaký článek nebo starší dotaz z této poradny. Bohužel náš informační portál je zaměřen na boj s alergeny, nikoli na boj s toxiny. S Vaším problémem Vám tudíž nejsme schopni příliš pomoci.

Snad jen... Pokud se obáváte toxicity pracích prostředků, dávejte přednost ekologickým pracím prostředkům. Pokud Vám vadí toxiny ve vzduchu, pořiďte si čističku vzduchu.

Hodně štěstí,

Michal, ProAlergiky.cz

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„Vše proběhlo perfektně. Rychlé dodání.“
Ověřený zákazník včera
„slušný obchod, nekupoval jsem zde poprvé.“
  • jsou rychlí, nákup i doručení OK
Ověřený zákazník před 7 dny
  • Brzké doručení
Ověřený zákazník před 8 dny