Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Vyrážka na nohách - každý rok ve stejnou dobu

Dobrý den chtěla bych poradit. Každý rok na začátku března mě začíná svědit vnitřní strana stehen a lýtka. Dřív jsem měla asi i vyrážku ale spíš jsem si to vždy jen rozškrábala. Poslední dva roky se hlídám. Myslíte že by to mohla být alergie, když se to opakuje každý rok ve stejnou dobu? Doktor mi vždy dával nějaký mastičky, ale moc nezabíraly. Zjistila jsem, ale že když si vezmu zyrtec tak to přejde (mám ho kvůli alergii na postřik proti mandelinkám, takže mi plato vydrží opravdu dlouho) Jen nevím jestli to opravdu zabírá, nebo to je jen placebo. Moc děkuji za radu. Beutelová

Ludmila Beutelová

Odpověď

Dobrý den, paní Beutelová,

Vaše vyrážka skutečně může souviset s nějakou sezonní alergií, například na pyly. Může jít o nějakou kopřivku nebo slabý ekzém. Obojí svědí. A právě protialergické léky typu Zyrtec toto svědění potlačují a mírní alergické reakce.

Berte prosím mou odpověď jako orientační, protože bez vyšetření lékařem je těžké dělat jakékoli diagnostické závěry. Zkuste požádat svého praktického lékaře, aby Vás odeslal k vyšetření na alergologii, kde pomocí jednoduchých testů mohou alergický původ Vaší vyrážky potvrdit nebo vyvrátit.

Mějte se hezky,

Michal Závacký, ProAlergiky.cz

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„Vše proběhlo perfektně. Rychlé dodání.“
Ověřený zákazník před 5 dny
„slušný obchod, nekupoval jsem zde poprvé.“
  • jsou rychlí, nákup i doručení OK
Ověřený zákazník před 11 dny
  • Brzké doručení
Ověřený zákazník před 12 dny