Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Nesnášenlivost parfémů a silných vůní

Dobrý den jsem alergická na řadu věcí:kočka,pes,roztoči,plsně venkovní i vnitřní atd.Ale úplně nejvíc mě ničí když ucítím parfém nebo krém silně vonící,vadí mi i aviváž.Strašně mě pálí v nose a to kolik hodin.Je nějaký způsob jak se toho zbavit?Hlavně v práci mě to obtěžuje když je tam skoro každá žena navoněná a člověk nemá úniku.Neexistuje nějaká vakcína nebo jiné řešení jak se toho zbavit.Děkuji za odpověd

Jitka

Odpověď

Dobrý den, Jitko,

musím Vás zklamat, protože zbavit se tohoto problému je velmi obtížné. V první řadě je dobré si s pomocí ošetřujícího specializovaného lékaře (alergolog, ORL) ujasnit, co přesně je příčinou Vašich potíží - jestli samotné vonné látky (existuje alergie na parfémy), nebo rozpouštědla a další přídavné látky v parfémech a drogérii (podráždění sliznic). Podle toho Vám může lékař doporučit nejvhodnější léčbu.

Léčba však bude nejspíš spočívat v potlačování příznaků než odstranění příčiny nemoci. Vakcína nebo jiná možnost úplného odstranění této přecitlivělosti zatím není dostupná.

Pokud se potvrdí alergie na parfémy, používají se nejčastěji antihistaminika (nejspíš znáte ze svých ostatních alergií). Rozhodně se vyplatí posilovat své dýchací cesty a pečovat o ně. S tím Vám pomůže například inhalátor na Vincentku, nosní sprej s mořskou vodou nebo konvička na proplach nosu.

Podobné dotazy:

Dušení z voňavých pracích prášků a aviváží (parfémů)

Svědění nosu z voňavých, parfémovaných věcí 

Držíme palce,

Michal, ProAlergiky.cz

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • Kvalitní obchod
Ověřený zákazník před 2 hodinami
„Vše proběhlo perfektně. Rychlé dodání.“
Ověřený zákazník před 5 dny
„slušný obchod, nekupoval jsem zde poprvé.“
  • jsou rychlí, nákup i doručení OK
Ověřený zákazník před 11 dny