Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Svědění kůže při stresu

Dobry den. Jiz skoro 8 mesícú me trápí: Pri navísení stresu, nebo adrenalinu me začne kousat, píchat či skrabat kúze po celém tēle, bez známek pipínkú nebo jinych vizuálních znakú. ( nekdy i večer kdyz spím) Jiz jsem vyzkousel: Zmena jídelníčku, sprchového gelu, pracího prasku a podobnē. Opravdu uz se to nedá vydrzet, doktor nenasel nic neobvyklého. Predem dekuji za kazdou radu.

Petr

Odpověď

Dobrý den, Petře,

kousání a svědění kůže při zvýšení stresu je celkem běžný jev. Je to způsobeno tím, že během stresu se do těla vyplavuje histamin, který dráždí nervová zakončení v kůži. Z Vašeho popisu nejde poznat, jestli míra Vašeho svědění nějak vybočuje z normálu. Vůbec se nemusí jednat o problém alergického původu.

Svědění pokožky je typické pro lidi se sklony k atopickému ekzému. Nemáte zároveň hodně suchou pokožku? Pokud ano, doporučuji používat šetrnější mycí přípravky, které tolik nevysušují kůži, a v případě potřeby kůži promazávat nějakým tělovým mlékem.

Jako první pomoc můžete vyzkoušet nějaký volně prodejný lék ze skupiny zvané antihistaminika - Xyzal, Zodac, Analergin, Claritine a jiné.

Co se týká jídelníčku, smysl vidím pouze v dodržování takzvané nízkohistaminové diety. Ta by mohla trochu pomoci.

V každém případě se snažte nadále sledovat, při jakých příležitostech (co jíte, co děláte, kde jste) se svědění zhoršuje. Pokud na něco přijdete, konzultujte to se svým lékařem.

Držíme palce,

Michal, ProAlergiky.cz

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„Vše proběhlo perfektně. Rychlé dodání.“
Ověřený zákazník včera
„slušný obchod, nekupoval jsem zde poprvé.“
  • jsou rychlí, nákup i doručení OK
Ověřený zákazník před 6 dny
  • Brzké doručení
Ověřený zákazník před 8 dny