Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Pocit na zvracení, slabost, alergie na antibiotika

Dobrý den, od narození mám alergii na Penicilin, před 14 dny jsem byla na pohotovosti s močovým měchýřem a dostala jsem Nitrofurantoin. Po jednom prášku jsem se totálně osypala po celém tělem, takže jsem atb vysadila a následně mi nebyla nasazena žádná léčba. Potíže ovšem neustupovali a protože v moči nebyl žádný nález, šla jsem včera na gynekologii a byl mi zjištěn zánět dělohy a nasazen Azithromycin 500 mg, dvě balení. po užití prvního prášku mi po hodině začal natékat krk a špatně se mi dýchalo a neovládala jsem nohy. Takže opět pohotovost, kde mi píchli Sulomedrol a dali Ventolin. Dnes gynekologie, kde mi poněkud zoufalá paní doktorka dala Dalacin C. Můj dotaz zní, zda mi může být špatně ještě po Sulomedrolu? Ráno mi bylo na zvracení a cítím se celkově slabá a unavená (ještě před užitím nových atb). Prášek jsem si vzala v 10 hodin a je mi pořád stejně, k tomu občas silnější bušení srdce. Modlím se, aby to nebyla další alergie po atb, ale mohou tyto příznaky být i po Sulomedrolu? a druhá otázka, jsou na alergologii schopni určit na jaká všechna atb jsem alergická? dříve jsem hodně trpěla pylovými alergiemi a též potravinovými,ale teď mám tak 5 let klid (je mi 28). Můžete mi prosím poradit? Nechci zbytečně vysazovat další atb, přiznávám se, že je to už na mou psychiku náročnější, takže se pořád pozoruju a bojím se další alergie na atb. Velmi děkuji za odpověď! S pozdravem Tůmová

Tůmová Lucie

Odpověď

Dobrý den,

příznaky jako slabost, únava, pocit na zvracení určitě můžou být v souvislosti s předchozími potížemi, které Vás vyčerpávají. Samozřejmě i po infuzi Solumedrolu se můžete cítit unavená.

Testy na alergii na antibiotika určitě existují, ale nejdůležitější je anamnéza - tedy pohovor pacienta s lékařem, který řádně zaznamená časové souvislosti mezi antibiotikem a potížemi. Spolu s výsledky krevních odběrů pak by měl lékař udělat závěr s tím, která antibiotika vám mohou být nasazena.

S pozdravem, MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„Spokojenost.Rychlé dodání.Doporučuji.“
Ověřený zákazník před 57 minutami
„Obchod vřele doporučuji“
  • Velký výběr zboží, rychlost dodání zboží, solidní jednání
Ověřený zákazník před 7 hodinami
  • Rychlé vyřízení objednavky
Ověřený zákazník včera