Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Dítě 3,5 měsíce - červené pupínky na tvářích a bradě, suchá červená místa u uší.

Dobrý den, u miminka 3,5 měsíce od 3 tydnu života objedvuje na tvařích červene pupinky, ktere nesvědi, jsou to červena ložiska vedle oušek kůže na tomto mistě je hodně sucha, menší pupinky na bradíčce. Byli jsme u kožního, dostali jsme imazol a michanou mastíčku, a fenistil kapky za chvile vše odezněla, po tydnu zase se problem vratil, pořád to přetrvava chvile je to lepši pak zase horsi. Další doktor říka že je to exem, náš pediatr že jsou to plisně. Už nevime co na mimi mame vyzkoušet.Díky za radu

Natalia

Odpověď

Dobrý den,

bez vyšetření nelze stanovit, zda se jedná o začínající atopický ekzém nebo problém s plísněmi. Bohužel léčba kožních problémů je běh na dlouhou trať a často je to o zkoušení, který lék zabere. Buďte trpělivá.

Pokud by se jednalo o ekzém, u takhle malých dětí je častá příčina v mléce či nějaké jiné potravině ve stravě matky. Mohla byste vyzkoušet eliminační dietu, která by případný potravinový alergen pomohl a odhalit. Lékařské testy jsou v tomto věku velmi nepřesné. Konkrétní postup pro eliminační dietu najdete v článku Eliminační diety pro zjištění potravinového alergenu.

Hodně trpělivosti, ať se problém podaří co nejdřív vyřešit.

Hezký den

Dana Štěpánková

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • 1A
Ověřený zákazník před 2 dny
„Rychlost“
Ověřený zákazník před 4 dny
  • Rychlé dodání
Ověřený zákazník před 10 dny