Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Opakující se laryngitida (zánět hrtanu). Doporučení na alergologii, ale bere stále antihistaminika.

Dobrý den, obracím se na Vás s žádostí o několik rad. Mám syna 2roky. Od 16.1.15-doposud je téměř pořád nemocný. Začala se u něj objevovat laryngitida a v návaznosti na ní i jiné nemoci. Za tuto dobu prodělal 6*laryngitida(poprvé jsme byli hospitalizováni a v nemocnici se mu přidalo průjmové onemoc. Máme už čípky takže další příhody jsme zvládli doma s následnou návštěvou lékařky), 1*angína, 3*rýma, vždy doléčíme a do páru dní opět laryngitida. Kontrolní odběry byly vždy dobré, nechala jsem mu pro jistotu udělat boreliózu a ta negat. Paní doktorka nám dala doporučení na alergologii, ovšem tam musí být k vyšetření zdravý a sedm dní před vyšetřením by neměl brát žádné antihistaminikum. Čehož nejsem schopna dosáhnout. Zatím jsem udělala opatření v podobě čističky vzduch, výměny peřových peřin za vlněné a polštáře pam.pěna. Také jsem objednala kozí kolostrum, které jsem ještě nezačala podávat, jelikož naše p.doktorka říkala, že není zastáncem. Nedostaly jsme se k tomu proč. Tak váhám. Žijeme na Ostravsku což určitě není optimální. V RD a máme i dost venkovních zvířat (ovce, králíky, slepice, pes, kočka)Malý byl s nimi ve styku od narození a jeho nemocnost do prosince byla v normě. Můžete mi prosím zkusit poradit jak syna dát do pořádku pro vyšetření a nebo je varianta, že mi ho otestují nemocného, popřípadě beroucího léky? Připadám si jako ve slepé uličce. A je na posílení imunity vhodné podávat to kolostrum a pokud ano v jakých dávkách? Moc děkuji za případnou radu a odpověď.

Kateřina

Odpověď

Dobrý den,

předali jsme Váš dotaz alergoložce MUDr. Mišunové a bylinkářce Mgr. Podhorné, které odpověděly:

V případě zvýšené nemocnosti je samozřejmě těžké najít správný čas pro imunologické vyšetření a alergologické testy.

Zastávám názor, že pokud je dítě často nemocné, lze jej vyšetřit alespoň částečně a naplánovat testy či odběry na dobu, kdy se stav stabilizuje.

Nemyslím si, že by hned při prvním vyšetření bylo nutné provést kožní testy (kvůli nim se vysazují na 7 dní antihistaminika). V některých případech lze udělat při prvním vyšetření pouze odběry nebo naplánovat odběry na dobu mimo akutní infekt a nejprve pacientův stav stabilizovat, např. pomocí léků na posílení imunity.

Doporučuji Vám, abyste zavolala na alergologii a domluvila se konkrétně s  lékařem, zda je opravdu nutné antihistaminika vysazovat a jak v daném případě postupovat dle zvyklostí tamního pracoviště. S preparátem z kozího kolostra nemám zkušenosti.

S pozdravem MUDr. Lenka Mišunová, PhD

 

Vašemu synovi doporučuji vyzkoušet tyto bylinné výtažky:

žampion T45 + černý rybíz P7 (celkem 234 Kč)

Z každé lahvičky 2 kapky 3x denně nakapat do vlažné nebo do teplé vody či čaje cca 20 ml a nechat chvíli odstát, aby vyprchal obsažený líh. Užívat 3 týdny v kuse, pak týden pauza a pak se může znovu nasadit.

Bylinné výtažky se užívají půl hodiny před jídlem nebo hodinu po jídle.

Pokud berete léky, tak je potřeba dodržovat hodinový odstup.

Tyto bylinné výtažky může Váš syn užívat před vyšetřením. Pokud bude užívat léky, tak tyto bylinné výtažky může s léky užívat. Akorát je potřeba dodržet min. hodinový rozestup, aby došlo k potřebnému vstřebání.

Přesný postup užívání zasíláme spolu s výrobky. Po využití bylinné kúry je vhodné napsat (na email: info@nadeje-byliny.eu) aktuální stav, případné změny, reakce, podle toho Vám sestavím kúru pokračovací.

Na posilu imunity je také vhodné colostrum. Na dávkování se musíte informovat tam, kde jste jej zakoupila.

S pozdravem Mgr. Jarmila Podhorná (Naděje)

 

Může Vám být nápomocný i článek Laryngitida u dětí

Věříme, že Vám tyto informace pomohou.

Ať se Vám i synovi daří

Tým ProAlergiky.cz

 

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • V pátek jsme objednali, v úterý zboží dorazilo.
Ověřený zákazník včera
„Spokojenost.Rychlé dodání.Doporučuji.“
Ověřený zákazník před 3 dny
„Obchod vřele doporučuji“
  • Velký výběr zboží, rychlost dodání zboží, solidní jednání
Ověřený zákazník před 4 dny