Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Stafylokok v nosních sliznicích a očích. I po několikaleté léčbě vakcinací, problémy zůstávají. Je možná i jiná léčba?

Až na to, prosím, že právě na tento opět podsunutý kontakt jsme již zde níže psali...toto jste nám vrátili na náš-e-mail k novému použití dotazu....co to má tedy za smysl...k čemu je právě tato nabízená neustále rubrika...? P r o t o opět: Dobrý den, před 5 léty se z nosních sliznic přestěhoval do očí zlatý stafylokok typ B - laktomáza. Kultivace však byla provedena k jeho zjištění, ale až za 1 a čtvrt roku, takže až potom se začala užívat denně zprvu týden po 3, potom po 5 a nakonec trvale až po dobu dalších cca 4 roků - po 8 kapkách beze změny ráno nalačno - příslušná vakcína s názvem stafylokokus zlatý, stafylokokus epidermitis...Takový název nesly lahvičky s vakcínou. I po cca 4 leté vakcinální orální léčbě v podobě kapek uvedené vakcíny zůstávají však /konkrétně oční sliznice/ postiženy v tom smyslu, že neustále, i když v menším kvantu, ale přesto- vylučují z pod očních víček praskajícími folikulami maz, což není zrovna zcela normální, ani příjemné a předtím tomu tak nebylo, nežli se bacil z nosu do očí nastěhoval...Jak by se podle vašeho názoru mohlo ještě dál postupovat a udělat něco účinnějšího pro to, aby tento stav nepřetrvával? Bacil lze přece natrvalo opětovně uvést do tzv. klidového stavu...? Děkuji, Jaroslav Kubišta, 27.5.2015 Jaroslav Kubišta Kubistova.Vera@seznam.cz

Jaroslav Kubišta

Odpověď

Dobrý den, pane Kubišto,

poradna slouží pro Vaše dotazy, na které má odpovídat doktor nebo specialista portálu. Pokud svůj dotaz vložíte kamkoli jinam (např. komentář pod článkem), jednak na něj může reagovat kdokoli z čtenářů portálu, ale zejména příslušná osoba se o tomto dotazu nedoví včas nebo vůbec a může zůstat zcela nezodpovězen. ProAlergiky.cz.

Dobrý den,

pokud tomu dobře rozumím, tak užíváte autovakcínu Staphylococcus aureus a epidermidis s cílem podpořit slizniční imunitu a očích a v nose.

Nevím, zda-li jste byl řádně vyšetřena na ORL (nosní-krční-ušní) ani zda jste měl oční vyšetření. Ne vždy znamená kultivace této bakterie, že potíže jsou způsobeny z její přítomnosti. Kdo vám vakcínu nasadil a dále ordinuje? Byly provedeny kontrolní kultivace, aby se prověřilo, zda-li je Staphylococcus na sliznicích v očích a v uších stále přítomen?

Doporučuji tedy oční a ORL vyšetření s kontrolními výtěry na přítomnost Staphylococca. Podotýkám, že váš mail je chaotický a nesrozumitelný, nedokáži se tedy více vyjádřit.

S pozdravem, MUDr. Lenka  Mišunová, PhD.

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • skvělá cena
  • rychlý bezproblémový obchod
Ověřený zákazník před 4 dny
  • Rychlé dodání
Ověřený zákazník před 11 dny
  • Rychlost dodání
Ověřený zákazník před 15 dny