Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Alergie na chlad, spouštění rýmy při změnách teplot

Dobrý den mam alergii na chlad uz delší dobu. Beru dasseltu na zmírněni alergické reakce a kortikoidy jako spray do nosu. Pokud to beru vždy ráno a pak ještě večer spray, tak tu šílenou rymu s kychanim nemam pokud i přesto si musim davat pozor na : dam si trochu studenější pivo. Tak mam rymu do pul hodiny nebo si dam pivo s pokojovou tepotou večer jednou za čas jednu 2l petku tak mam druhy den na cele dopoledne co smrkat , bez čichu- přjde to samo prasky neprasky kapky nekapky. Stejné je to i když si dam teplejší vodu na koupaní tak mam taky rymu, ale až dryhy den rano po probuzeni nebo taky trochu uz když se vzbudim večer a nemohu usnout tak se mi taky spusti a zbytek si musim povinně odsmrkat dopoledne. Rymu mám když jedu v létě na kole když mam nějakou námahu v chladu nebo teple zkrátka alespoň jednu nosní dírku mám ucpanou 95% času. Alergologické vyšetření už jsem samozřejmě bez výsledku na mou rýmu podstoupil. Poradte na co se nechat vysetřit rýma se mi spusti ipři průvanu z okna teplý nebo studený to je jednou ale taky ne pokaždé.

Slashj

Odpověď

Dobrý den,

spuštění rýmy při chladném počasí, při změnách teplot, při fyzické aktivitě apod je jen důsledek chronického alergického zánětu na sliznicích v nosu.

Při alergickém zánětu dochází ke zduření a otoku sliznic, které se stávají citlivější a dráždivější. To znamená, že spoustu nespecifických podnětů vede ke zhoršení projevů rýmy. Proto je nutné užívat léky a nosní spray pravidelně, aby došlo ke zmírnění alergického zánětu. Doporučuji ještě doplnit ORL (ušní-nosní-krční) vyšetření a domluvit se s lékařem na změnu léků a nosního spraye. Je možné, že některé léky či spraye vám budou více vyhovovat než ty stávající. Samozřejmě je potřeba se vyvarovat provokujících momentů nebo v daný okamžik zvýšit léčbu - tj. vzít si 2 tablety Dasselty a užít nosní spray 2x denně.

S pozdravem, MUDr. Lenka  Mišunová, PhD.

Související dotazy v poradně

Alergie na chlad - červené fleky na obličeji, které pálí
Alergie na změnu teploty
Alergie oka na teplo

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • V pátek jsme objednali, v úterý zboží dorazilo.
Ověřený zákazník před 3 dny
„Spokojenost.Rychlé dodání.Doporučuji.“
Ověřený zákazník před 6 dny
„Obchod vřele doporučuji“
  • Velký výběr zboží, rychlost dodání zboží, solidní jednání
Ověřený zákazník před 6 dny