Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Je možná v lékárně záměna antihistaminik na recept?

Mám dlouhodobé probémy s alergii poslení změna léku Aerius zhoršila alerii.V současné době jsem měla napsaný Xyzal, ale v lékárně jsem obdržela Xados. Prosím o zhodnocení a vhodnosti záměny. Děkuji za odpověď. M.Fischhofová

Marie Fischhofová

Odpověď

Dobrý den,

ve vašem dotazu uvádíte 3 antihistaminika (léky proti alergii). Všechny se řadí mezi novější antihistaminika, mají vysokou účinnost a minimum nežádoucích účinků ve srovnání se “starší” generací antihistaminik. To, zda bude ten či onen lék vyhovovat zrovna vám, nikdo dopředu říci nedokáže, lék musíte na sobě takzvaně vyzkoušet. Pokud máte zrovna silnější alergické potíže, pak je možné tyto léky užívat 2x denně, někdy i 3x denně.

Do této skupiny “novějších” antihistaminik dále ještě patří Tamalis a Ewofex. (Všechny léky uvádím s originálním názvem, existují ještě další léky s jinými názvy, ale ty již mají stejnou účinnou látku).

Doporučuji léčbu konzultovat s vaším alergologem, který váš zdravotní stav zná nejlépe.

Pokud jste měla předepsaný Xyzal, neměl by vám lékárník místo toho vydat Xados, jedná se o jiný druh léků a záměna není možná. V tom případě doporučuji znovu kontaktovat lékárnu a výdej léku reklamovat.

S pozdravem, MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • rychlé dodání, kvalitní produkt
Ověřený zákazník před 7 hodinami
  • rychlost dodání, cena
Ověřený zákazník před 7 hodinami
  • rychlost
  • cena
  • komunikace
Ověřený zákazník před 21 hodinami