Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Lze kombinovat echinaceové kapky a léky na alergii?

Dobrý den, je vhodné kombinovat echinaceové kapky a léky na alergii (Zodac a spol.)? Mám nějakou virózu či nachlazení. Známá mi doporučila z vlastní zkušenosti Echinaceu (nastartování imunity). Lékař mi zas doporučil při potížích Zodac (oslabení imunitních reakcí). Není užívání takové kombinace kontraproduktivní nebo dokonce škodlivé? Změnilo se počasí a nachladila jsem se, mám zvýšenou teplotu, tlak na nosních dutinách, nateklé mandle a vodnatou rýmu, cítím se unaveně. Takto nachlazená bývám pravidelně i několikrát do roka při změnách počasí, někdy to skoční i antibiotiky. Nejsem příznivcem polykání léků, za život jsem jich spolykala až až a k lékaři chodím nerada. Snažím se hledat pokud možno přírodní alternativy. Předem děkuji za vaši odpověď a cennou radu, Petra

Petra

Odpověď

Dobrý den,

příčinou častých nachlazení může být neléčená alergie.  Při ní je na sliznicích chronický alergický zánět, sliznice jsou nateklé a vzniká na nich hlen. To vede k vyčerpání sliznic, které nejsou tím pádem schopny se  bránit bacilům nebo se s nimi hůře vypořádávají a nachlazení probíhají déle než obvykle.

Řešením je pak pravidelné podávání antihistaminik (léků proti alergii - Zodac nebo jeho novější verze Zenaro či jiné typy), které upraví alergický zánět a sliznice jsou tím pádem odolnější.

Vhodnou pomůckou při častém nachlazení, rýmě a tlaku v nosních dutinách je i konvička pro výplach nosu.

Echinaceové kapky jsou prodávány obvykle jako doplněk stravy. Je potřeba si uvědomit, že u doplňků stravy je posuzována pouze jejich nezávadnost, nikdo nezkoumá jejich účinnost. Kombinovat echinaceové kapky a Zodac můžete.

S pozdravem, MUDr. Lenka Mišunová, PhD.

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„Rychlé dodání. Přestože celá sada nebyla skladem a byla dostupná až za 2 týdny, byla přednostně dodána alespoň část sady, kterou jsme mohli velmi rychle použít.“
Ověřený zákazník před 2 dny
  • Rychlost dodání
Ověřený zákazník před 4 dny
„Určitě všem doporučuji!!!“
  • Určitě musím vyzdvihnout ochotu zaměstnanců!!! Ve všem mi poradili a byli velice příjemní a milí.
Ověřený zákazník před 5 dny