Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Časté bolesti v krku (styfylokok) - pomůže čistička, nebo zvlhčovač vzduchu?

Dobrý den, prošel jsem v životě od ekzémů, alergií a následnému astmatu až k zlatému stafylokokovi. Alergie a astma už mě netrápí, ale od 15 let bojuji s bolestmi v krku, kde mi byl zjištěn již zmíněný zlatý stafylokok. Zkoušel jsem různé přípravky na imunitu, zlepšil jsem životosprávu a dokonce se vyhýbal stresu, výsledkem bylo, že v loňském roce jsem byl 117 dní minimálně nachlazený, tedy bolelo mě v krku, někdy méně, někdy víc. Hodlám svoji lékařku požádat o autovakcínu i když vím, že ta je především na kožního stafylokoka. Dále přemýšlím nad koupí čističky či zvlhčovače vzduchu, nevím ovšem co z toho si koupit. Prvně jsem si myslel, že problémy mám kvůli suché sliznici, a tedy, že si koupím zvlhčovač, ale problémy mám po celý rok a i na místech s dostatečnou vlhkostí vzduchu, i když je pravda, že v létě v klimatizované místnosti jsem do týdne "jasný". Prosím Vás tedy o názor, popřípadě doporučení co koupit S pozdravem Pavel

Pavel

Odpověď

Dobrý den, Pavle,

nepíšete, jestli se léčíte u specializovaného lékaře - imunologa. Pokud ne, doporučuji vám jeho návštěvu pro rozšíření možností léčby. 

Co se týká přístroje nebo jiného produktu, který by vám mohl pomoci, záleží na obvyklé příčině vašich potíží. Pořízení zvlhčovače vzduchu má význam opravdu jen tehdy, pokud se vlhkost vzduchu v místnosti dlouhodobě drží pod nějakými 40 procenty. Vysušené dýchací cesty se pak hůře brání infekci. Je dobré vlhkost udržovat na úrovní kolem 50 procent.

Čistička vzduchu je vhodná mimo jiné jako prevence respirační infekce – mnoho modelů umí likvidovat viry a bakterie poletující ve vzduchu. Jsou to ty, které jsou vybaveny plazmovým ionizátorem nebo alespoň UV lampou či nějakým katalytickým filtrem. 

Co má smysl při probíhající infekci i jako prevence, je inhalátor. Inhalace minerální vody (Vincentka, Bílinská kyselka) totiž intenzivně čistí dýchací cesty od usazených hlenů a posiluje jejich obranyschopnost. Pro osoby s častými infekcemi dýchacích cest je to opravdu užitečný pomocník. 

Držíme vám palce,

Michal, ProAlergiky.cz

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • rychlé vyřízení objednávky
Ověřený zákazník před 18 hodinami
„Skvělá domluva, rychlé doručení“
Ověřený zákazník před 20 hodinami
  • rychlost
  • ceny
Ověřený zákazník včera