Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Dlouhodobá rýma a svědění očí – potvrzení alergie

Dobrý den, obracím se na Vás s dotazem - již několik let (cca 10 let) mě trápí celoroční rýma, kýchám cca 20-30x za den, v noci musím užívat nosní dekongenscia, přes den se to snažím vydržet a dýchat hlavně ústy. K tomu mám svědění očí, nosu. Výtěr z nosu i krku s normální bakteriální florou. Laboratorně bez eosinofilie, celkové IgE protilátky 4 kU/l, specifické protilátky bez průkazu alergenu. Z léků mi zabírá nejlépe Avamys. Chtěla jsem se zeptat - může se v mém případě jednat o alergickou rýmu, když klinicky na ni vše ukazuje, ale laboratorně téměř nic? Děkuju moc za odpověď.

Veronika

Odpověď

Hezký den, Veroniko,

bez vyšetření lékařem, který je podrobně seznámen s vaším zdravotním stavem, může být odpověď na váš dotaz jen v obecné rovině. Negativní eosinofilie stále nevylučuje alergický původ vašich potíží. Druhá věc jsou ty specifické protilátky proti konkrétním alergenům. Vzhledem k obrovskému množství potenciálních alergenů u vás mohl lékař otestovat jednotky nebo maximálně desítky specifických protilátek, tudíž je docela dobře možné, že váš alergen je mezi těmi zatím neotestovanými.

Z toho mi vyplývá, že má nadále smysl pátrat po případném alergenu, který spouští vaší rýmu a svědění očí. Pozorujte, zda se intenzita potíží nějak mění v čase (ráno/večer, zima/léto apod.) nebo v souvislosti s nějakými vašimi aktivitami, a všechny postřehy sdělujte alergologovi.

Vzhledem k možné návykovosti dekongestivních léčiv a možným nežádoucím účinkům kortikosteroidů v Avamysu při dlouhodobém používání doporučuji do péče o své dýchací cesty zapojit inhalátor nebo nosní konvičku

Držíme vám palce,

Michal, ProAlergiky.cz

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • rychlé vyřízení objednávky
Ověřený zákazník před 5 hodinami
„Skvělá domluva, rychlé doručení“
Ověřený zákazník před 6 hodinami
  • rychlost
  • ceny
Ověřený zákazník před 12 hodinami