Infolinka (všední dny 8.30–16 h)
541 212 450

Kopřivka po prodělané střevní viróze

Dobrý den, Před týdnem jsem prodělala krátkou střevní virózu, hned druhy den virózy se začala objevovat kopřivka po celém těle, která svědila a za krátkou dobu mizela. Další den mě otekl ret a navštívila jsem lékaře, který mě dal injekci dithiademu. Po té otok ustoupil. Opakovalo se to však během týdne už dvakrát. Pokaždé po antihistaminiku otok ustoupil. Podle lékaře by mohla zvýšenou reaktivitu způsobit právě střevní viroza. Do této doby jsem zkušenosti s alergiemi neměla. Můj dotaz je jestli je mozne vyvolat alergii i virozou. Dekuji. Eva Kuncová

Eva Kuncová

Odpověď

Dobrý den, paní Kuncová,

kopřivka je imunitní reakce a imunitní systém, který tento proces řídí, sídlí převážně ve střevech. Proto silné průjmové onemocnění může takové stavy vyvolat. 

Také se ještě nabízí vysvětlení, že vaše střevní potíže nebyly virového původu, ale jako důsledek imunitní reakce na nějakou potravinu – pravá potravinová alergie anebo "otrava" histaminem ze zkaženého jídla (lahůdky, uzeniny, mořské plody apod.). 

Držíme palce, ať se podobný zážitek neopakuje.

Michal Závacký, ProAlergiky.cz

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„Spolehlivý obchod, vstřícný, dostatečná komunikace.“
Ověřený zákazník včera
  • Neskutečně rychlé doručení. Jeden den po obědě objednáno, druhý den dopoledne doručeno! Děkuji!
Ověřený zákazník před 3 dny
„The store has a great variety of quality products for assisting with controlling allergies. There are lots of descriptions so you can know what everything is and how it works. The best part is the service, which is super fast and very knowledgeable, friendly and helpful.“
Ověřený zákazník před 4 dny