Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Časté záněty průdušek (bronchitidy) u malého dítěte – pomůže zvlhčovač vzduchu nebo inhalátor?

Dobrý den, mám 18 měsíčního syna, který často trpí na záněty průdušek, brochitidy apod. Chodíme na Alerogologii, kde mu nebyla zjištěna žádná potravinová alergie, ale má sníženou imunitu. Od lékařky dostal inhalační Flixotide- stříkáme dva vdechy ráno a večer. Obtíže jsou lepší. Každá viróza či kašel mu bohužel "sleze" dolů na průdušky, urputně kašle. V minulém zimním období bral např. během několika měsíců 4 ATB, bojím se každého zakašlání... Prosím o radu, jak mu mohu pomoci? Zakoupit např. nějaký zvlhčovač vzduchu, inhalátor apod. Prosím o brzkou odpověď.

Karolína

Odpověď

Dobrý den, Karolíno,

jelikož vašemu synovi nemůžeme doporučit žádnou léčbu, otázka zní, co pro zlepšení jeho zdravotního stavu můžete udělat sama. V tom vám poradit dovedeme. 

Uvažujete správně, že vnější péče o dýchací cesty by mohla situaci zlepšit. Dýchací cesty, které jsou správně zvlhčené, se totiž dovedou lépe bránit různým infekcím.

Konkrétně zvlhčovač vzduchu vám může pomoci tehdy, pokud se u vás doma vlhkost vzduchu drží pod cca 45 %. Je to taková první prevence toho, aby dýchací cesty v topné sezoně nevysychaly. 

Inhalace pomocí inhalátoru působí jednak jako účinná prevence, jednak jako pomoc během léčby probíhající nemoci. Mlžina z inhalátoru intenzivně zvlhčuje a čistí dýchací cesty. Pro prevenci a podporu léčby se používá Vincentka nebo Bílinská kyselka. Prostřednictvím inhalátoru je ale možné také podávat některé léky proti kašli a zánětům průdušek, které lze zakoupit ve variantě pro inhalaci. 

S výběrem vhodných modelů vám pomohou nákupní rádci na stránkách anebo naše produktová specialistka na infolince 541 212 450, 602 813 222. 

Držíme vám palce,

Michal, ProAlergiky.cz

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
„Spokojenost.Rychlé dodání.Doporučuji.“
Ověřený zákazník před hodinou
„Obchod vřele doporučuji“
  • Velký výběr zboží, rychlost dodání zboží, solidní jednání
Ověřený zákazník před 8 hodinami
  • Rychlé vyřízení objednavky
Ověřený zákazník včera