Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Rýma, bolest v krku a kašel několikrát ročně

Dobrý den, přibližně 3x do roka (již několik let) prodělávám zvláštní cca 10-ti denní "nachlazení" se kterým si obvodní lékař neví rady. Když to nepřechodím a k lékaři zamířím (výjimečně), vypadám, že si spíše vymýšlím. Základní alergologické vyšetření bylo také negativní. Proto prosím o Váš názor, radu, jestli mé obtíže mohou být alergického původu. Vše začíná po ránu bolestí v krku, následuje tekutá rýma, mírná bolest hlavy, šimrání v krku s nucením ke kašli. Cca po pěti dnech zahlenění houstne, objevuje se chrapot, který nutí ke kašli. Celé to doprovází únava, podrážděnost a horší soustředění. Občas se objeví následkem opar. Teploty nemám. Kolegové v práci se bojí, že je nakazím, ale dle lékaře nemocná nejsem. Lékař mne nyní poslal na kontrolu krve, v souvislosti s únavou bude řešit štítnou žlázu, uvažoval o posílení imunity, podávání B vitamínu a očkování proti chřipce. Děkuji Vám za vyjádření.

Eva 24

Odpověď

Dobrý den, Evo,

děkujeme vám za důvěru. S ohledem na naše odborné zaměření jsme schopni se vyjádřit pouze k možnému alergickému původu vašich potíží.

Bolest v krku a bolest hlavy nepatří mezi typické projevy alergie. A několikadenní rýma objevující se několikrát ročně také není pro alergii typická, protože alergické potíže bývají závislé na styku s alergenem – například pylová alergie se projevuje každoročně ve stejném období roku a potíže trvají několik týdnů, zatímco po zbytek roku má alergik "klid". Žádný vzorec typický pro nějakou alergii ve vašem popisu problému nespatřuji. 

Pokud by vaše potíže byly na alergickém podkladu, alergolog by to pravděpodobně odhalil. Zmíněný opar spíše nasvědčuje nějaké virové infekci a možnému přetížení imunitního systému. Alergolog-imunolog je ale správná lékařská specializace, u které byste měla pokračovat v pátrání po příčině vašich potíží. 

Držíme vám palce,

Michal, ProAlergiky.cz

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • skvělá cena
  • rychlý bezproblémový obchod
Ověřený zákazník před 4 dny
  • Rychlé dodání
Ověřený zákazník před 12 dny
  • Rychlost dodání
Ověřený zákazník před 15 dny