Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450
Infolinka (všední dny 8.30–16.30)
541 212 450

Dlouhodobé pálení a otok rtů

Asi od ledna mě začali pálit rty. Nezačal jsem brát nový lék ani jsem nezměnil jídlo. Postupně mi rty uvnitř otekly a pálí. Zkouším vynechávat postupně alerg.potraviny. Vyšetřil mě alergolog, na jeho doporučení jsem si dal vzměnit plombu za bílou, nechal jsem si udělat gastroskopii a kolonoskopii bez nálezu. Na ústní hygienu jsem bral Bactoral,pasta Zendium,výplachy šalvějí, heřmánkem,bez efektu. Od rána se stav vždy zhoršuje. Večer chladím studeným. Při dotyku jazykem nejsou rty hladké. Kousnutí do rtu se dlouho hojí. Suběktivní je pocit únavy. Jak dál?

Dušan

Odpověď

Dobrý den, Dušane,

pálení, brnění a otoky rtů známe zejména u potravinové alergie. Objevuje se typicky jako součást reakce na nějakou potravinu a nejpozději během několika hodin odeznívá. 

Ale pokud je váš příznak trvalý a dlouhodobý, vysvětlení z oblasti alergií a alergenů by mohlo být takové, že jste během dne v kontaktu s nějakým alergenem, který vám tyto potíže zhoršuje. Možností je celá řada (včetně zubní pasty, ústní vody a bylin), avšak s pomocí alergologa by se vám příčinný alergen mohlo podařit odhalit. Samozřejmě by bylo vhodné s praktickým lékařem hledat i příčinu mimo alergie.

Držíme palce,

Michal, ProAlergiky.cz 

Ověřeno našimi zákazníky

Kliknutím na pečeť zobrazíte všechny recenze našeho e-shopu přímo na Heurece

Heureka recenze
  • rychlé vyřízení objednávky
Ověřený zákazník před 4 hodinami
„Skvělá domluva, rychlé doručení“
Ověřený zákazník před 5 hodinami
  • rychlost
  • ceny
Ověřený zákazník před 11 hodinami